Zabili u prvoj minuti

VIDEO Roma potopila Lazio u derbiju: Mourinho jednim potezom iznenadio navijače

Roma je razbila Lazio s 3:0 u gradskom derbiju 30. kola Serie A.

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa Roma je na stadionu Olimpicu pobijedila gradskog suparnika Lazio sa 3:0 produživši niz bez poraza u prvenstvu na posljednjih osam kola.

Momčad Jose Mourinha je sve obavila u prvom poluvremenu. Junak susreta bio je dvostruki strijelac Tammy Abraham, a među strijelce se upisao i Lorenzo Pellegrini.

Napadač Rome se upisao u povijest

Engleski napadač je doveo Romu u vodstvo nakon svega 56 sekundi utakmice, što je bio najbrži pogodak u "Derby della Capitale" u Serie A.

Pogodak Tammyja Abrahama možete vidjeti OVDJE.

U 22. minuti Abraham je povisio na 2:0, a fantastično Romino poluvrijeme zaokružio je Pellegrini sjajno pogodivši iz slobodnog udarca u 40. minuti utakmice.

Abraham je u 66. minuti imao sjajnu priliku za hat-trick, pobjegao je dvojici braniča, ali je u završnici loše pucao.

Mourinho ušutkao navijače Rome

Jose Mourinho iznenadio je reakcijom na utakmici. Kad su navijači Rome počeli skandirati na svaki dodir svojih nogometaša, portugalski stručnjak je ušutkao navijače.

Iako je njegova momčad vodila 2:0 u prvom dijelu, Mourinhu je bilo jasno da još uvijek ništa nije gotovo.

gol expired VIDEO Ludi derbi, golčina Tadića pa sramotan potez njega i suigrača koji morate vidjeti divider

Roma je pobjedom u "Derby della Capitale" preskočila Lazio probivši se na peto mjesto sa 51 bodom. Lazio je šesti sa 49 bodova, dok Atalanta na sedmom mjestu ima 48 bodova, ali i susret manje.

Na vrhu je Milan sa 66 bodova, Napoli ima tri boda manje, a treći je Inter sa 60 bodova. Ispred Rome je i Juventus sa 59 bodova.