Hajradinović show

Rijeka se nakon Milana iskalila na Rudešu, Osijek poravnat s Hajdukom

Kompletirano je 11. kolo HNL-a, hrvatski prvoligaši nastavljaju s natjecanjem za dva tjedna.

U posljednjim utakmicama 11. kola HNL-a Osijek je s 2:1 pobijedio Istru 1961, a Rijeka je kao gost sa 5:1 svladala Rudeš.

Pred 3.470 gledatelja u Gradskom vrtu sve vrijedno spomena napravio je Haris Hajradinović. Reprezentativac BiH u mlađim kategorijama u 45. minuti je realizirao jedanaesterac za vodstvo Osječana, u 49. povećao prednost, a onda u 80. i postavio konačan rezultat autogolom.

Rijeku je 70 sati nakon europskog gostovanja na San Siru čekalo ono u Kranjčevićevoj, kod novog prvoligaša Rudeša čiji otpor su igrači Matjaža Keka slomili u uvodnim minutama nastavka.

U devetoj minuti je Josip Mišić neobranjivo pogodio za 0:1, ali u 29. je Mario Budimir iskoristio gužvu nakon kornera i iz neposredne blizine izjednačio.

U drugom poluvremenu je Rijeka dodala gas i sve riješila u periodu od 50. do 60. minute, jednim golom Marija Gavranovića i dvama pogocima Hebera.

Konačan rezultat u 89. je svojim drugim golom postavio Gavranović.