spektakularna atmosfera

Nada Rijeke u čudo i obranu naslova prvaka i dalje živi: Interu sprašili pet komada

Nogometaši Rijeke opravdali su ulogu velikog favorita protiv Intera u utakmici 34. kola Prve HNL.

Još uvijek aktualni prvak Rijeka produljila je nadu da će obraniti naslov prvaka Hrvatske. Nakon poraza Dinama u Kranjčevićevoj od Lokomotive, Rijeka je na Rujevici s čak 5:1 isprašila Intera

Atmosfera na Rujevici (Foto: GOL.hr) Atmosfera na Rujevici (Foto: GOL.hr) (Foto: GOL.hr)

Rijeka je poveča već u drugoj minuti prvog poluvremena preko Austrijanca Gorgona, nakon katastrofalne pogreške igrača Intera u obrani, koji se poskliznuo i prepustio Gorgonu da sam izađe pred vratara. Pred kraj prvog dijela na 2:0 je povisio Acosty, a onda je u 60. minuti Jakov Puljić zabio i treći gol za Riječane.

U razmaku od samo pet minute Rijeka postiže još dva pogotka i vodi 5:0. Najprije je prekrasan pogodak iz slobodnog udarca zabio Zuta u 73., a potom je nakon lijepe akcije gol postigao i Kvržić u 78. minuti.

Prenga je glavom samo ublažio poraz Intera u 89. minuti susreta.

Dva kola prije kraja Rijeka ima 66 bodova, četiri manje od Dinama i četiri više od Hajduka.