nastavlja se crna serija

Rijeka opet nije pobijedila: Slaven uzeo bod na Rujevici

Na Rujevici je bilo puno šansi, ali realizacija je zakazala.

U susretu 9. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke i Slaven Belupa igrali bez golova, 0:0.

Dvoboj Riječana i Koprivničana na Rujevici okončan je bez golova, a obje momčadi su propustile veliki broj prilika. Rijeci je ovo već peti remi, a Slavenu čak šesti u prvih devet kola. Momčad Matjaža Keka već pet kola ne zna za pobjedu.

Prvog "mrtvaca" Rijeka je propustila u 13. minuti, kada je vratar gostiju Antun Marković obranio zicer Antoniju Čolaku, nakon čega je obrana blokirala pokušaj Stjepana Lončara iz odbijanca.

U 30. minuti Slavenov Krystian Nowak je promašio glavom s pet metara, a uskoro je na sličan način promašio i Rijekin Roberto Punčec.

U 40. minuti ponovno gužva u šesnaestercu gostiju, ali Marković je u toj situaciji uz pomoć obrane zaustavio Domagoj Pavičića. Na samom kraju prvog poluvremena Čolak se spetljao pet metara ispred gola i propustio još jednu priliku.

U drugom poluvremenu bilo je još izglednih situacija, ali lopta nije htjela u gol.

Vodi Dinamo s 21 bodom, Rijeka je četvrta s 14, a Slaven sedmi s devet bodova.

Pred 3500 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Mlakar iz Zagreba.