LOŠA NAJAVA EURA

Blamaža Srba na "zabranjenom gostovanju": Sportski prijatelji im natrpali mrežu

Nogometna reprezentacija Srbija gostovala je u Rusiji gdje su protiv "zabranjene reprezentacije" poraženi rezultatom 4:0.

Rusi slave, Srbi tuguju (Foto: Profimedia)

U prijateljskom nogometnom susretu pred 24.000 gledatelja u Moskvi Rusija je svladala Srbiju rezultatom 4:0.

Bila je to prva utakmice Rusije protiv neke europske reprezentacija od početka rata u Ukrajini, zbog kojeg su zaradili sankcije pa tako nisu igrali niti kvalifikacije za Euro, na koji se Srbija uspješno plasirala.

Unatoč tome, izabranici Piksija Stojkovića doživjeli su prai debakl u VTB Areni, a sve je za njih pošlo krivo nakon isključenja Milana Gajića u 21. minuti. On je osim zarađenog crvenog kartona skrivio i kazneni udarac koji je u gol pretvorio Anton Mirančuk.

VAR monitor VIDEO Neviđeni kaos u kvalifikacijama za Euro: Luksemburg izjednačio, VAR poništio pogodak i dao im crveni karton divider

Maksim Osipenko je u 32. minuti povećao na 2-0, a u drugom dijelu su Aleksej Mirančuk (55) i Ivan Sergejev (90+1) postavili konačnih 4:0.

Srbi su još dobro i prošli jer su u završnim minutama Rusi pogađali vratnicu i gredu.