SVAŠTA SE TU DOGODILO!

VIDEO Neviđeni kaos u kvalifikacijama za Euro: Luksemburg izjednačio, VAR poništio pogodak i dao im crveni karton

Gruzija i Luksemburg upravo igraju utakmicu dodatnih kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

VAR monitor (Foto: Profimedia)

Krenule su dodatne kvalifikacije za nastup na Europskom prvenstvu u Njemačkoj, a prvi susret igra se u Tbilisiju, gdje je Gruzija u vatrenoj atmosferi dočekala Luksemburg.

Na odmor se otišlo sa zasluženim vodstvom Gruzije od 1:0, a onda se u drugom poluvremenu dogodilo nešto što se jako rijetko viđa na nogometnim terenima.

Neviđen šok i promjena raspložena u trenutku

Luksemburg je u 53. minuti postigao pogodak iz svoje prve prave prilike na susretu, ali euforiju je uskoro zamijenila tuga i šok. Naime, pogodak im je poništen, a igra je vraćena na njihovih 20 metara, gdje je Gruzija dobila slobodan udarac. Da bi stvari bile gore, njihov obrambeni igrač Maxime Chanot dobio je crveni karton.

Pitate se kako se to dogodilo? Naime, za sve je zaslužna pogreška glavnog suca utakmice koja se dogodila napad ranije.

Gruzija je tim putem imala napad u kojem je Chanot srušio njihovog napadača kao posljednji igrač obrane. Ipak, Španjolac Jose Maria Sanchez Martinez mahao je kako nema prekršaja.

Luksemburg je krenuo u svoj napad koji je završio krasnim pogotkom Gersona Rodriguesa, nakon čega je krenulo njihovo veliko slavlje. Sudac je pokazao prema centru, ali nije dozvolio nastavak igre.

VAR je donio pravu odluku i ispravio veliku grešku suca

Naime, VAR je pregledavao ono što se dogodilo ranije, nakon čega su pozvali suca da sam pogleda što se dogodilo.

Nakon toga je on sam shvatio da je pogriješio i donio je jedinu ispravnu odluku.

Isključio je braniča gostiju te dosudio slobodan udarac. Iz njega je pogođena greda, no Luksemburg se samo nakratko izvukao. Par minuta kasnije primili su pogodak za 2:0.

To je bio i krajnji rezultat utakmice, nakon čega je Gruzija izborila finale koje će na svom terenu u utorak odigrati protiv Grčke.

Što se to točno dogodilo, najbolje da pogledate OVDJE.