Ligue 1

Majerov Rennes ugostio Auxerre pa ih poslao kući s pet pogodaka u mreži

Rennes Lovre Majera lagano je pobijedio Auxerre rezultatom 5:0.

Rennes (Foto: Afp)

U susretu sedmog kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je pobijedio Auxerre sa 5:0, a za pobjednički sastav je od 74. minute zaigrao hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Rennes je poveo već u trećoj minuti utakmice, no Auxerre se potom dobro držao sat vremena igre. Međutim, gosti su u posljednjih 30 minuta primili čak četiri gola.

gol expired Velika gužva među drugoligašima: Na prvo mjesto izbio klub kojeg bi svi rado vidjeli u eliti divider

Strijelci su bili Kamaldeen Sulemena (3), Amine Gouiri (60), Martin Terrier (69), Flavien Tait (78) i Matthis Abline (85). Hrvatski reprezentativac Lovor Majer za Rennes je od 74. minute.

Majer igra već neko vrijeme sa specijalnom zaštitnom maskom zbog pretrpljene ozljede nosa na treningu krajem kolovoza.

Lorinet je pobijedio Nantes sa 3:2 zadržavši priključak vodećima. Gosti su poveli, no domaćin je okrenuo rezultat s tri gola u nizu. U samoj završnici Nantes je smanjio na 3:2.

Za Lens su zabili Dango Ouattara (19), Yoann Cathline (60) i Ibrahima Kone (74), dok su za Nantes strijelci bili Ignatius Ganago (13) i Moses Simon (85).

gol expired VIDEO Srpski navijači s Fincima proslavili ispadanje Hrvatske s Eurobasketa divider

Nica je golom Andyja Delorta pobijedila Ajaccio sa 1:0, dok je Toulouse idntičnim rezultatom bio bolji od Reimsa. Gol odluke zabio je Zakaria Aboukhal u 31. minuti.

Večeras je na rasporedu derbi kola između Monaca i Lyona.

Na ljestvici vode PSG i Marseille sa po 19 bodova.