s utakmicom manje

Real pobjedom u Valenciji zasjeo na vrh La Lige

Real Madrid slavio je kod Levantea s 2:0.

Nogometaši Real Madrida preuzeli su vodstvo na ljestvici španjolskog prvenstva nakon što su u susretu četvrtog kola na gostovanju pobijedili Levatne sa 2-0.

Pobjedu aktualnom španjolskom prvaku donijeli su golovima Vinicius Junior u 16. minuti i Karim Benzema koji je zabio duboko u sudačkoj nadoknadi u 95. minuti.

Zvuči nevjerojatno, ali to je prvi puta da je Vincius Junior zabio u dvije utakmice zaredom otkad je stigao u Madrid.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real do 89. minute. U jednom je situaciji pao i tražio penal, no suci se nisu oglasili.

Kraljevski klub sada vodi sa 10 bodova, ispred Real Betisa s devet, te Real Sociedada i Villarreala sa po osam bodova. Real ima i utakmicu manje, dok Barcelona osim večerašnje utakmice ima čak dvije utakmice manje.

Večeras je na rasporedu derbi kola između Barcelone i Seville.