Luka igrao do 70.

Benzema i Vinicius Junior po dva komada u derbiju kola, Modriću malo nedostajalo za peti

Kraljevski klub poslije kiksa protiv Getafea bio je uvjerljiv u derbiju kola.

U derbiju 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva madridski Real je kao domaćin uvjerljivo svladao Valenciju 4:1 (1:0).

"Kraljevski" klub poveo je u završnici prvog poluvremena kada je Benzema (43-11m) iskoristio kazneni udarac kojega je iznudio Casemiro, da bi u nastavku Vinicius (52, 61) s dva gola povisio na 3-0. Pred kraj dvoboja Guedes (76) je smanjio na 3-1 prije no što je Benzema (88) svojim drugim golom postavio konačni rezultat.

gol expired Real napravio pakt s najvrjednijim Brazilcem na svijetu: Faraonski ugovor, odšteta veća od milijarde eura divider

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real do 70. minute te je u 40. minuti odličnim udarcem sa 16 metara zatresao gredu.

Vodeći Real sada ima 49 bodova, osam više uz dvije utakmice više od druge Seville, dok je Valencia deveta sa 28 bodova.

Ranije u subotu su Granada i Barcelona igrale 1-1 (0-0). Barcelonu je u vodstvo doveo Luuk de Jong udarcem glavom u 57. minuti nakon ubačaja Danija Alvesa, a bod domaćima spasio je Antonio Puertas snažnim udarcem iz blizine u 89. minuti. Granada je tako iskoristila igrača više na terenu kojega je imala od 80. minute kada je isključen Gavi.

Barcelona je ostala šesta na ljestvici sa 32 boda, koliko ima i peti Atletico, a 14 manje od vodećeg Reala iz Madrida. Granada je 12. sa 24 boda.