pobjeda za zaborav

Još jedno mučenje Reala: Zidane ljutit, sin Luca spasio Kraljeve od blamaže

Nogometaši Real Madrida konačno su upisali pobjedu na američkoj turneji ususret novoj sezoni.

Europski klupski prvak Real Madrid nastavlja sa svojom turnejom po SAD-u. Noćas je momčad Zinedinea Zidanea gostovala u Chicagu i zaigrala protiv zvijezda MLS lige. Nakon tri poraza u utakmicama protiv Manchester Uniteda, Barcelona i Manchester Cityja, nogometaši Real Madrida konačno su okusili slast pobjede.

Nije bilo lijepo, ali Real je slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca, nakon što je regularni dio utakmice završio rezultatom 1:1. Borja Mayoral doveo je Kraljeve u vodstvo u 59. minuti nakon asistencije novopridošlog veznjaka Danija Ceballosa, no zvijezde MLS-a uspjele su poravnati svega tri minute prije kraja susreta preko Doma Dwyera, kojem je za pogodak asistirao Giovanni dos Santos.

Upravo su potonja dvojica promašila prve jedanaesterce za momčad MLS All Starsa, nakon čega je Real glatko otišao do pobjede. Udarac s bijele točke Doma Dwyera obranio je sin Realova trenera – Luca Zidane! On je dobio priliku braniti u posljednjih 20-ak minuta utakmice te se čak i istaknuo s nekoliko dobrih intervencija.

"Sveukupni dojam nije dobar. Dobili smo samo jednu od četiri utakmice u SAD-u i nikako ne mogu biti zadovoljan", rekao je Zidane nakon utakmice koja je ujedno označila i kraj američke turneje te povratak u Madrid.

"Nekoliko je razloga zbog čega je kompletna turneja bila slaba. Loše smo otvorili, nedostajali su nam neki igrači, pred sam kraj već smo bili umorni od silnih putovanja. Mislim da svi jedva čekaju da dođu kući i malo se odmore", zaključio je.

Puno vremena za odmor nema jer već za pet dana Real Madrid igra UEFA-in Superkup protiv Manchester Uniteda u Skoplju, a pet dana nakon toga gostuje u Barceloni u prvoj utakmici Španjolskog Superkupa.