nakon tri godine čekanja

Real je prvak Španjolske: Sjajni Modrić asistirao, Barcelona izgubila!

Luka Modrić odigrao je bitnu ulogu u pobjedi koja je potvrdila novog prvaka Španjolske.

Real Madrid je matematički potvrdio naslov prvaka Španjolske pobjedom protiv Villarreala 2:1.

Karim Benzema je bio dvostruki strijelac, a kod prvog gola asitirao mu je Luka Modrić. Iborra je zabio za Villarreal.

Real je poveo u 29. minuti. Casemiro je presjekao loptu i odbio je do Modrića, a hrvatski veznjak je povukao sve do kaznenog prostora i pravovremenu uposlio najboljeg Realova strijelca Benzemu, koji je pogodio za vodstvo.

Real je povisio u 77. iz penala koji je izborio Sergio Ramos. Realov kapetan prihvatio se izvođenja, lukavo je umjesto udarca kratko odigrao do Benzeme koji je zabio, ali njegov gol je poništen jer je ušao u šesnaesterac prije nego je Ramos dotaknuo loptu.

gol expired Pogledajte kako će izgledati novi stadion Osijeka: Supermoderno zdanje kakvog nema u Hrvatskoj divider

Ponovljeni pokušaj izveo je Benzema koji je precizno pogodio.

Villarreal je smanjio u 83. minuti, a mogli su i do boda da nije bilo sjajnih intervencija Thibauta Courtoisa koji je u nekoliko navrata spasio Real.

Marco Asensio zabio je za 3:1 u sudačkoj nadoknadi, ali gol je poništen zbog igranja rukom.

Kolo prije kraja Kraljevski klub ima nedostižnih sedam bodova prednosti u odnosu na Barcelonu, koja je izgubila kod kuće od Osasune (1:2).

Osasuna je povela preko Arnaiza u 15. minuti, Messi je izjednačio u 62., a Roberto Torres je u sudačkoj nadoknadi šokirao Barcelonu i riješio sve dvojbe oko novog prvaka.

Realu je to 34. naslov prvaka i prvi nakon 2017. godine.

Prati nas na Instagramu!
Nogometaši Hajduka i Osijeka su saznali imena potencijalnih protivnika u 3. pretkolu Konferencijske lige.

Ako momčad Gennara Gattusa opravda ulogu favorita i svlada HB Torshavn, onda ih u trećem pretkolu čeka poraženi iz dvoboja Trabzonspor - Ružomberok.

Što se pak tiče Osječana, oni prvo moraju svladati Levadiu iz Tallinna, a onda u trećem pretkolu idu na pobjednika dvoboja između Zire i DAC.

📷 AFP
Rijeka saznala ime potencijalnog protivnika u 3. pretkolu Europske lige, a to će biti pobjednik dvoboja Šerif - Elfsborg.

📷 AFP
Domagoj Vida se nakon 14 godina oprostio od igranja za hrvatsku nogometnu reprezentaciju, a u nizu reakcija je i ona Matea Kovačića koji mu je posvetio zaista prekrasnu objavu.

"Koliko god mi ovo teško palo, a tebi sigurno još puno teže, baš sam sretan što smo imali priliku zajedno boriti se za najljepši dres i proslaviti najveće trenutke hrvatske reprezentacije. Voli te Kova!", poručio je Kovačić. ❤️🇭🇷