atletico do pobjede u 90. minuti

Real jedva izvukao bod: Modrić asistirao Baleu za spas, Velšanin na kraju dobio crveni

Real je upisao drugi uzastopni remi u Primeri.

Real Madrid - Villarreal (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić bio je asistent za drugi pogodak Garetha Balea kojim je madridski Real uspio osvojiti bod odigravši 2:2 (1:1) na gostovanju kod Villarreala u susretu 3. kola španjolskog prvenstva.

Modrić, koji je u igru ušao u 68. minuti, u 86. se minuti izborio za jednu loptu na sredini igrališta, povukao prema kaznenom prostoru domaćih te predao na desnu stranu gdje je bio Bale, koji je iznenadio domaćeg vratara pogotkom u bliži kut.

Inače, Villarreal je vodio sa 1:0 i 2:1 golovima Gerarda Morena (12) i Moija Gomeza (75), a Bale je svoj prvi pogodak postigao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena nakon lijepe kombinacije Luke Jovića i Danija Carvajala.

Bale je dobru partiju pokvario u sudačkoj nadoknadi, kada je dobio dva žuta kartona u razmaku od dvije minute.

Real je sada peti s pet bodova, dok je Villarreal 16. s dva. Dan ranije kiksala je i Barcelona koja je odigrala 2:2 s Osasunom.

Na vrhu je Atletico Madrid s maksimalnih devet bodova. Rojiblancosi su slavili su teškom mukom kod kuće protiv Eibara s 3:2.

Eibar je nakon 20 minuta vodio s 2:0, a momčad Atletica je ipak izvukla pobjedu golom Thomasa Parteya u 90. minuti.

Valencia je s 2:0 nadigrala Mallorcu, dok je Granada u gostima s čak 3:0 pobijedila Espanyol.