breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"

Nakon što je u prošlome kolu postigao pobjednički gol za 2-1 Schalkea protiv dortmundske Borussije, Ivan Rakitić ponovno se upisao na listu strijelaca...

Precizan je hrvatski nogometni reprezentativac bio u 81. minuti utakmice 25. bundesligaškog kola na gostovanju svoje momčadi kod Eintrachta. Zabio je pretposljednji gol na utakmici za 3-1 nakon što je ubacivanje s desne strane Kevina Kuranyija uklizavanjem pretočio u pogodak.
Rakitiću, koji je odigrao svih 90 minuta utakmice, ukupno je ovo bio treći gol u prvenstvu. Prvoga je postigao Stuttgartu u 9. kolu.

Uz pogotke Matipa, Howedesa i Kuranyija za konačnih 4-1 Schalke je smanjio zaostatak za još uvijek vodećim Bayernom na samo dva boda razlike.

Hoće li Bayern predvoditi bundesligašku ljestvicu znat će se u nedjelju nakon što svoj susret kod Nürnberga odigra Bayer. Sastav iz Leverkusena pred tjedan dana je remijem 0-0 s vrha ljestvice skinuo Köln hrvatskog trenera Zvonimira Solde, a da se dobro osjećaju u utakmicama protiv velikana njegovi su nogometaši dokazali i podjelom bodova protiv Bayerna koji je naslijedio Bayer na prvome mjestu. Bilo je 1-1 nakon što je poveo domaćin golom Lukasa Podolskog iz slobodnog udarca, a poravnao Bastian Schweinsteiger u 58. minuti nakon sjajne akcije Gomeza, Klosea koji je petom proslijedio loptu Mülleru, a ovaj asistirao za gol.

Podolskom je ovo ukupno drugi prvenstveni gol ove sezone, a prvi nakon što je u 5. kolu zabio Schalkeu u utakmici igranoj 13. rujna prošle godine. Prošle su od tada 1424 minute prije no što je ponovno zabio, ovaj put svom bivšem klubu. Dodajmo da je Ivica Olić startao u početnoj postavi Bavaraca, te odigrao 58 minuta. Danijel Pranjić ostao je na klupi za pričuvne igrače. Bayernovi nogometaši na utakmici su dva puta pogodili okvir gola, a Podolskom je jedan pogodak poništen.

Mladen Petrić odigrao je uvodne 64. minute prije no što je svoje mjesto na terenu, u 1-0 pobjedi HSV protiv Herthe, prepustio Ruudu van Nistelrooyju. Freiburg Ivice Banovića (igrao do 67. minute) poražen je od Hannovera 2-1 kojem je ovo bila prva pobjeda još od posljednjeg dana listopada prošle godine. Prekinuli su pritom niz od trinaest prvenstvenih utakmica bez slavlja.

Bundesliga, 25. kolo:
Köln – Bayern 1-1 (Podolski 32 / Schweinsteiger 58)
Eintracht - Schalke 1-4 (Meier 52 / Matip 12, Howedes 15, Rakitić 81, Kuranyi 89)
Freiburg - Hannover 1-2 (Abdessadki 70 / Elson 63, Bruggink 73)
HSV – Hertha 1-0 (Jansen 40)
Werder - Stuttgart 2-2 (Almeida 75, Frings 81 - 11m / Pogrebnjak 15, Khedira 42)
Wolfsburg - Bochum 4-1 (Džeko 60, 80 - 11m, Martins 75, Santana 90 / Freier 28)