Rakitić zabio, Schalke poražen od davljenika Hannovera

Nogometaši Schalkea poraženi su na gostovanju kod Hannovera 4-2 u 30. bundesligaškom kolu i tako doživjeli težak udarac u borbi za naslov...

Gubio je Schalke na poluvremenu 2-0 autogolom Heika Westermanna i golom Bjelokošćanina Didiera Ya Konana, ali je Schalke samo u šest minuta nastavka uspio izjednačiti rezultat i stvoriti još nekoliko dobrih prilika za vodstvo. Eduardo Goncalves de Oliveira zabio je već u 46. minuti, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je već u 52. sigurno realizirao jedanaesterac koji je prethodno izborio Jefferson Farfan.

U tim se trenucima činilo da će Schalke uspjeti ostvariti važnu pobjedu u borbi za naslov s Bayernom i barem privremeno preskočiti bavarski sastav na vrhu, ali su drugačije mislili u Hannoveru. Hanno Balitsch zabio je sjajan gol u same desne rašlje u 80. minuti, a Ya Konan je u drugoj minuti sudačke nadoknade svijim drugim golom i osmim ove sezone potvrdio tri važna boda Hannoveru koji se grčevito bori za opstanak.

Rakitić je odigrao svih 90 minuta, a postignuti mu je gol bio peti ovosezonski.

Köln hrvatskog trenera Zvonimira Solde slavio je s 2-0 na gostovanju kod Hoffenheima dvama golovima poljskog veznjaka Adama Matuschyka. Zanimljivo, zabio je Matuschyk tako svoje prve golove ove sezone, a posebno je lijep bio njegov prvi gol u 46. minuti koji je zabio topovskim udarcem ljevicom u desne rašlje vratiju Hoffenheima.

Kölnu je ovo bila šesta ovosezonska gostujuća pobjeda (od osam ukupno). Hrvatski branič u redovima Hoffenheima Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Werder na svom Wesrestadionu protiv Freiburga. Slavio je sastav iz Bremena 4-0 dvama golovima Claudija Pizarra, te jednim Aarona Hunta i Mesuta Özila u utakmici u kojoj je boje poraženog Freiburga cijelu utakmicu branio Mensur Mujdža, dok je Ivica Banović igrao od 71. minute.

Bundesliga, 30. kolo:

Hannover – Schalke 4-2 (Westermann 17-ag, Ya Konan 29, Balitsch 80, Ya Konan 90+2 / Edu 46, Rakitić 52-11m)

Hertha – Stuttgart 0-1 (Cacau 74)

Hoffenheim – Köln 0-2 (Matuschyk 46, 82)

Mainz – Borussia Dortmund 1-0 (Szalai 30)

Werder Bremen – Freiburg 4-0 (Pizarro 35, 56, Hunt 53, Özil 66)

Bayer Leverkusen – Bayern München (18.30h)