U derbiju 26. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Rijeka je na rasprodanoj Rujevici pobijedila Hajduk s 3:0 preuzevši vrh ljestvice.
Utakmica je, rekli bismo, imala i svoje treće poluvrijeme, ono pred malim ekranima. Najprije je Gattuso napao Jeličića, a zatim je Rakitić žestoko istupio nazvavši HNL zaostalom ligom.
Jasno, Ivan Rakitić aludirao je na suce, odnosno na jučerašnju predstavu Darija Bela.
Kako doznaju 24sata, najiskusniji igrač Hajduka nakon utakmice u pratnji jedne službene osobe uputio se do sudačke svlačionice, u kojoj se zadržao desetak minuta.
Prema neslužbenim informacijama, navodno su u redovima splitskih Bilih bili nezadovoljni kriterijem suđenja od samog početka, a zatim i spornim situacijama u 16-ercu, to jest dvjema odlukama o nedosuđenim penalima nakon igranja rukom domaćih nogometaša.