Ademi i Gojak zabili

Pukki srušio i Grčku: Finska na pragu velike senzacije, Švicarska remizirala u Irskoj

Finska je pobijedila Grčku 1:0 i trenutačno je uvjerljivo druga na ljestvici skupine J…

Teemo Pukki (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Dinamovi nogometaši Amer Gojak i Arijan Ademi bili su istaknuti pojedinci u svojim reprezentacijama; Gojak je sa svoja prva dva reprezentativna pogotka sudjelovao u uvjerljivoj 5-0 pobjedi Bosne i Hercegovine protiv Lihtenštajna, a Ademi je postigao pogodak za konačnih 1-1 na gostovanju Makedonaca u Izraelu.

Devet dana nakon što je poslao Dinamo u Ligu prvaka pogotkom za 1-1 na gostovanju u Trondheimu, Amer Gojak je postigao svoj prvijenac u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine, vodeći gol u 11. minuti sraza s Lihtenštajnom u Zenici, a asistirao mu je kapetan Edin Džeko.

Najnovije informacije iz Slovačke: Vatreni odradili posljednji trening, dvojba u napadu Vlado Boban (Foto: GOL.hr)

Novog pogotka nije bilo do 80. minute kad je gostujući stoper Malin poslao loptu u svoju mrežu za 2-0 i skinuo pritisak s domaće momčadi. Za 3-0 je u 85. minuti Edin Džeko postigao svoj sedmi pogodak u četiri nastupa protiv Lihtenštajna. U 88. minuti je Višća pogodio za 4-0, a svojim drugim pogotkom na utakmici Amer Gojak je u 89. minuti završio golijadu na Bilinom Polju.

Pukki srušio Grčku

Momčad Roberta Prosinečkog je sa sedam bodova na trećem mjestu, iza Italije s maksimalnih 15 bodova i Finske koja ih ima 12 nakon što je u Helsinkiju svladala Grčku s 1-0. Za treći uzastopni poraz Grka zaslužan je Teemu Pukki koji je u 52. minuti pogodio iz kaznenog udarca. Finska je na pragu velike senzacije i izravnog plasmana na Euro 2020.

Dalić: "Igrat ćemo ofenzivno i tražiti pobjedu, ali svi moraju igrati obranu" Zlatko Dalić na treningu Vatrenih (Photo: Goran Kovacic/PIXSELL) Luka Modrić i Zlatko Dalić (Photo: Davor Javorovic/PIXSELL) Luka Modrić i Zlatko Dalić (Photo: Davor Javorovic/PIXSELL)

Italija pobijedila u gostima Armeniju 3-1.Talijani su se, unatoč rezultatu, poprilično namučili za pobjedu jer su Armenci poveli već u 11. minuti golom Aleksandera Karapatjana. U 28. minuti izjednačio je napadač Torina Andrea Belotti, a Armenac Karapatjan zaradio je crveni karton u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

U drugom dijelu Talijani su uspjeli probiti obranu upornih Armenaca tek u 77. minuti preko igrača Rome Lorenza Pellegrinija, a samo tri minute kasnije Belotti je postigao još jedan gol, uz obilatu pomoć domaćeg vratara.

Ademi postigao gol za Makedoniju

Makedonija je bodom na gostovanju u Be'er Shevi ostala u igri za plasman na EURO 2020. Izraelci su poveli u 55. minuti golom Zahavija, a u 64. minuti makedonski kapetan Ademi je glavom postigao pogodak za 1-1.

Vodeća Poljska ima maksimalnih 12 bodova iz četiri utakmice, Izrael je drugi sa osam, Austrija treća sa šest, a Sjeverna Makedonija na četvrtom mjestu sa pet bodova, koliko ih ima i Slovenija uz utakmicu manje.

Modrić: "Nisam se čuo s Rakitićem, ja se osjećam najljepše u hrvatskoj reprezentaciji" Luka Modrić i Zlatko Dalić (Photo: Davor Javorovic/PIXSELL) Luka Modrić i Zlatko Dalić (Photo: Davor Javorovic/PIXSELL) Luka Modrić i Zinedine Zidane (Foto: AFP)

Španjolska je prvi put u povijesti slavila na gostovanju u Rumunjskoj, iako je domaći vratara Tatarusanu činio čuda. Već u prvom poluvremenu su Španjolci uputili osam udaraca u okvir, a u mreži je završila samo jedna lopta i to ona koju je tamo poslao Sergio Ramos iz kaznenog udarca u 29. minuti. Već u 47. minuti Jordi Alba je prošao po lijevoj strani i dodao usamljenom Pacu Alcaceru na pet metara koji je lakoćom pogodio za 2-0.

Španjolska slavila u Rumunjskoj

Rumunji su uspjeli samo smanjiti zaostatak golom Andonea (59), ali ne i izbjeći prvi domaći poraz od Španjolaca, iako je Llorente u 79. minuti zaradio crveni karton zbog prekršaja nad Puscasom, kad je bio zadnji čovjek obrane. Rumunji nisu iskoristili brojčanu prednost, iako su u sučevom dodatku imali nekoliko izglednih prilika, ali je španjolski vratar Kepa sačuvao svoju mrežu.

Hrvatska vrijedi više, ali i Slovaci su skupi: Škriniar ispred svih, Lobotka skuplji od Modrića Slovačka reprezentacija (Foto: AFP) Coutinho i Lobotka (Foto: AFP) Hamšik slavi pogodak (Foto: AFP) +1 Milan Škriniar (Foto: AFP)

Ni u ostalim utakmicama u skupini F nije bilo iznenađenja. Norveška je sa 2-0 kod kuće svladala Maltu golovima Bergea (34) i Kinga (45+1-11m), dok je Švedska bila uvjerljiva na Farskim Otocima i slavila sa 4-0.

Dvostruki strijelac bio je Isak (12, 15), a po jedan pogodak postigli su Lindelof (23) i Quaison (41). Na polovici kvalifikacija Španjolci imaju maksimalnih 15 bodova, Švedska je na 10, a Norveška na osam. Rumunjska je četvrta sa sedam bodova, a na začelju su Malta (3) i Farski Otoci (0).

Švicarska remizirala u Irskoj

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarila je Danska koja je sa 6-0 slavila na gostovanju kod Gibraltara. Eriksen je dvaput realizirao kaznene udarce (34, 50), Gytkjaer je dvaput pogađao iz igre (74, 78), a u strijelce su se upisali i Skov (6) te Delaney (69).

U skupini D su tri neporažene reprezentacije, uz Dansku su to još Irska i Švicarska koje su remizirale (1-1) u Dublinu. Švicarci su poveli golom Schara (74), a izjednačio je McGoldrick (85). Irska vodi sa 11 bodova, ali iz pet utakmica. Danska ih ima osam iz četiri nastupa, a Švicarska pet iz samo tri utakmice.

Rezultati kvalifikacijskih susreta EURA 2020:

SKUPINA D

GIBRALTAR - DANSKA 0-6 (Skov 6, Eriksen 34pen, 50pen, Delaney 70, Gytkjaer 74, 78)

IRSKA - ŠVICARSKA 1-1 (MCGoldrick 75//Schar 74)

1. Irska 5 3 2 0 6:2 11
2. Danska 4 2 2 0 15:5 8
3. Švicarska 3 1 2 0 6:4 5
4. Gruzija 4 1 0 3 4:8 3
5. Gibraltar 4 0 0 4 0:12 0