Vjerovali ili ne

Jedna od najluđih utakmica u povijesti UEFA-inih kvalifikacija: Gzira prošla dalje nakon 28 penala!

Prva utakmica odigrana na Malti završila je 2:2, a sinoć je Glentoran u 13. minuti sudačke nadoknade zabio za 1:1, pa se otišlo u produžetke, sve do penala.

Igrač Gzire (Foto: Ante Čizmić/Cropix)

Nevjerojatan rasplet imala je uzvratna utakmica prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, u kojoj je sjevernoirski Glentoran ugostio maltešku Gziru United i na kraju ispao iz daljnjeg natjecanja u raspucavanju udaraca s 11 metara, u kojem su Maltežani slavili s 14:13.

No dramatično je bilo i prije "ruleta" penala. Prva utakmica odigrana na Malti završila je rezultatom 2:2, a u 18. minuti Bobby Burns propustio je iskoristiti kazneni udarac za domaću momčad.

Glentoran u 103. zabio za produžetke

Gzira je u 67. minuti povela pogotkom Macule, a u 13. minuti sučeva dodatka Burns se iskupio za neiskorišteni kazneni udarac i postigao pogodak kojim je poslao utakmicu u dodatnih 30 minuta.

Pogodaka u produžetku nije bilo pa se pristupilo izvođenju udaraca s 11 metara. Nakon što su se izredala sva desetorica igrača, a potom svoje udarce s bijele točke izveli i vratari, odluke o pobjedniku nije bilo jer je rezultat bio 11:11.

Neviđena drama s bijele točke

Gzira je imala prednost jer su njezini igrači stalno bili ti koji su prvi izvodili udarce i stalno pod pritisak stavljali suparnike. Tako je Wilkinson, koji je bio precizan u prvoj seriji, pogodio i za vodstvo Maltežana 12:11. Ponovno je red došao na Jaya Donnellyja koji je u prvoj seriji pucao za Glentoran. U 12. seriji vratar Gzire David Cassar pogodio je u koju će stranu pucati domaći napadač i obranio je njegov udarac te pohrlio u zagrljaj svojim suigračima. No nije primijetio da je lopta, zbog rotacije koju je dobila, nastavila svoj put prema mreži i prešla gol-crtu, tako da ni nakon 12 izvedenih penala nije bilo pobjednika.

Ipak, u 14. seriji Cassar je obranio udarac Leona Boyda i time Gziri osigurao plasman u drugo kolo kvalifikacija u kojem će malteška momčad igrati protiv luksemburškog Dudelangea.

Prati nas na Instagramu!
Nogometaši Hajduka i Osijeka su saznali imena potencijalnih protivnika u 3. pretkolu Konferencijske lige.

Ako momčad Gennara Gattusa opravda ulogu favorita i svlada HB Torshavn, onda ih u trećem pretkolu čeka poraženi iz dvoboja Trabzonspor - Ružomberok.

Što se pak tiče Osječana, oni prvo moraju svladati Levadiu iz Tallinna, a onda u trećem pretkolu idu na pobjednika dvoboja između Zire i DAC.

📷 AFP
Rijeka saznala ime potencijalnog protivnika u 3. pretkolu Europske lige, a to će biti pobjednik dvoboja Šerif - Elfsborg.

📷 AFP
Domagoj Vida se nakon 14 godina oprostio od igranja za hrvatsku nogometnu reprezentaciju, a u nizu reakcija je i ona Matea Kovačića koji mu je posvetio zaista prekrasnu objavu.

"Koliko god mi ovo teško palo, a tebi sigurno još puno teže, baš sam sretan što smo imali priliku zajedno boriti se za najljepši dres i proslaviti najveće trenutke hrvatske reprezentacije. Voli te Kova!", poručio je Kovačić. ❤️🇭🇷