Jao, kakva utakmica

Spektakularan preokret u Prvoj NL: Golovi pali u 92. i 94. minuti, Hajdukov dragulj zabio za pobjedu

Kustošija je protiv Solina vodila 2:0 i - izgubila.

U prvom susretu 15. kola Prve NL nogometaši Solina su režirali nevjerojatan preokret te su u gostima pobijedili Kustošiju s 3:2.

Domaći sastav je vodio 2:0 nakon što je dva pogotka postigao Fran Vukelić, u 3. i 47. minuti iz jedanaesterca.

No, Solinjani se nisu zbog toga predali te je prvo Rokas Pukštas smanjio u 54. minuti dok se kulminacija utakmice dogodila u sudačkoj nadoknadi.

U 92. minuti je Silvanus Nimely izjednačio na 2:2, a u 94. je Pukštas postigao svoj drugi pogodak na susretu za veliki obrat i 3:2 Solina.

Pukštas je inače veliki Hajdukov talent koji za Solin nastupa na temelju dvojne registracije. Riječ je o U-20 reprezentativcu Sjedinjenih Američkih Država, mladiću koji je porijeklom Litvanac, rođen je 25. kolovoza 2004. godine. Prošlog vikenda je Pukštas postigao i svoj prvi gol za prvu momčad Hajduka, na gostovanju kod Slavena Belupa.

Na ljestvici je vodeći Rudeš s 29 bodova, a slijede Cibalia i Solin s 24 te Vukovar 1991 i Dugopolje koji imaju po 22 boda. Kustošija je na sedmom mjestu te ima 17 bodova.