Smanjili bodovni zaostatak

Preokret u derbiju juniora: Hajduk u Zagrebu pobijedio Dinamo i vratio se u borbu za naslov

Hajduka je pobijedio Dinamo golovima Vuškovića i Brajkovića u juniorskom derbiju.

Juniori Hajduka svladali su Dinamo s 2:1 u derbiju 13. kola Prve NL na pomoćnom terenu stadiona u Maksimiru.

Poveli su juniori Dinama pogotkom Gabrijela Rukavine u 22. minuti susreta. Soldo je poslao jednu dubinsku loptu prema Rukavini, koji je zatresao gostujuću mrežu.

S minimalnom vodstvom Dinama otišlo se na poluvrijeme, a onda je u drugom dijelu susreta uslijedio velik preokret. Hajdukovci su izjednačili pogotkom talentiranog braniča Luke Vuškovića u 58. minuti susreta na asistenciju Brajkovića.

Barcelona u ždrijebu Europske lige Senzacionalan par u Europskoj ligi: Barcelona čeka Manchester United! divider

Konačnih 2:1 postavio je Roko Brajković, koji u 71. minuti pogađa s ruba šesnaesterca Dinamovu mrežu.

S ovom pobjedom Hajduk je skočio na četvrto mjesto prvenstvene tablice i sada ima 22 boda, devet manje od vodećeg Dinama, ali i dvije utakmice manje, koje su odgođene zbog obaveza u juniorskoj Ligi prvaka.