slijedi gostovanje u zagrebu

Rijeka uvjerljivom predstavom sredila Inter: Korak bliže naslovu!

Nogometaši Rijeke bez ikakvih su problema slavili protiv Intera i ponovno se udaljili na osam bodova od Dinama.

Rijeka je slavila protiv Intera s 2:0 i stigla na tri pobjede od osvajanja titule prvaka Hrvatske po prvi put u klupskoj povijesti. Marko Gavranović i Roman Bezjak bili su strijelci za riječku momčad, koja je sada ponovno na osam bodova udaljena od Dinama, pet kola prije kraja prvenstva.

Riječani su pobjedom protiv sastava iz Zaprešića na Rujevici "odgovorili" na "šesticu" Dinama protiv Cibalije, te sastav Matjaža Keka i dalje drži ogromnu prednosti u borbi za naslov.

Rijeka je došla u vodstvo u 20. minuti nakon što je Marku Gavranoviću s centra asistirao Josip Elez. U 24. minuti je susret praktički bio riješen, jer je Antonio Bosec povlačenjem Romana Bezjaka zaradio isključenje, a Slovenac Bezjak je sam izveo slobodni udarac i pogodio za 2-0. Unatoč brojnim prilikama Riječana to je bio i konačni rezultat utakmice.

Rijeka pet kola prije kraja ima 79 bodova, osam više od Dinama, dok je Inter ostao osmi s 25 bodova.

Pred 3600 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Strukan iz Splita.

Strijelci: 1-0 Gavranović (20), 2-0 Bezjak (25pen)

Crveni karton: Bosec (Int, 24)