Sjajna igra

Prosinečki odveo BiH do velike pobjede: Zmajevi na gostovanju srušili sudionika SP-a

Prosinečki je upisao najbolji rezultat otkad je preuzeo klupu Bosne i Hercegovine.

Robert Prosinečki (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Robert Prosinečki je upisao drugu pobjedu na klupi Bosne i Hercegovine. Zmajevi su u prijateljskoj utakmici s 3:1 na gostovanju pobijedili Južnu Koreju, koja će sudjelovati na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Heroj pobjede bio je napadač istanbulskog Bašakšehira Edin Višća koji je zabio sva tri gola za BiH.

Višća je prvi gol zabio u 28. minuti, ali samo dvije minute kasnije Jae Sung Lee je izjednačio. Činilo se da će se s rezultatom 1:1 otići na odmor, ali Višća je u sudačkoj nadoknadi pogodio za vodstvo nakon sjajne duge lopte Harisa Duljevića.

Višća je kompletirao hat-trick i potvrdio pobjedu Zmajeva lijepim golom u 79. minuti.

Prosineči sada na klupi BiH ima dvije pobjede, tri remija i jedan poraz (protiv Meksika s prilično oslabljenim sastavom, uglavnom od igrača iz BiH Premijer lige).

Južna Koreja je na Svjetskom prvenstvu izvukla vrlo tešku skupinu s Njemačkom, Meksikom i Švedskom.