Bez ozlijeđenog Modrića

Posrtaj Reala iako su rano poveli: U posljednjim minutama spašavali bod

Kraljevski klub je rano došao u vodstvo, ali na koncu može biti zadovoljan i s ovim jednim bodom.

U dvoboju prepunom preokreta odigranom u Valenciji, nogometaši Levantea i Real Madrida odigrali su 3:3 (0:1), iako je domaća momčad u dva navrata imala prednost.

Madriđani su veći u petoj minuti poveli pogotkom Garetha Balea. No, u drugom poluvremenu je uslijedio preokret. Već u 46. minuti je Roger postigao izjednačujući pogodak, a sjajnim volejem u 57. minuti Campana je donio prednost Levanteu. U 73. minuti je Junior Vinicius po prvi put zatresao mrežu i vratio Real u utakmicu.

No, u 79. minuti je Rober Pier postigao treći pogodak za domaću momčad, nakon nespretne reakcije Davida Alabe.

Pri vodstvu 3:2 Cantero je gađao nebranjena Realova vrata, ali je pogodio samo vratnicu.

U 85. minuti ponovno je na scenu stupio Junior Vinicius i svojim drugim pogotkom donio Realu novo izjednačenje.

Brazilac je zaslužan i što je domaći vratar Fernandez u 87. minuti isključen, jer je igrao rukom na 40 metara od svog gola, kad je Viniciusu bio čist prolaz prema vratima Levantea. Kako domaća momčad više nije imala pravo na zamjenu, u ulogu vratara uskočio je portugalski branič Ruben Vezo, ali ga igrači Reala u preostalom vremenu nisu natjerali da pokaže svoje vratarsko umijeće pa je ostalo 3:3.

Atletico na šest bodova

Luka Modrić zbog ozljede nije konkurirao za sastav Carla Ancelottija.

U prethodno odigranim nedjeljnim utakmica 2. kola La Lige Atletico Madrid je na svom stadionu s minimalnih 1:0 (1:0) svladao Elche pogotkom Corree u 39. minuti, a Real Sociedad je u San Sebastianu istim rezultatom svladao Rayo Vallecano golom Oyarzabala iz kaznenog udarca.