Lukaku zabio i asistirao

Preokret Chelseaja u Birminghamu: Kovačić zaigrao, Jorginho ispisao povijest Premierlige

Aston Villa je povela autogolom Reecea Jamesa, ali Chelsea je izveo preokret.

U susretu 20. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na gostovanju pobijedio Aston Villu sa 3:1 dostigavši Liverpool na drugom mjestu ljestvice Premierlige.

Villa je povela u 28. minuti nakon autogola Reecea Jamesa, no aktualni europski prvak je u nastavku susreta okrenuo rezultat. Šest minuta kasnije Jorginho je izjednačio iz kaznenog udarca, da bi Romelu Lukaku u 56. minuti okrenuo rezultat. Gosti su u posljednjim trenucima susreta potvrdili pobjedu novim Jorginhovim golom iz jedanaesterca kojeg je izborio Lukaku.

Brazilac s talijanskom putovnicom je tako postao novi rekorder u Premierligi po broju realiziranih jedanaesteraca u jednoj kalendarskoj godini. Bio je to njegov deseti uspješni kazneni udaraca ove godine, a do sada je dijelio rekord sa Mattom Le Tissierom kojem je to uspjelo devet puta 1994. i Stevenom Gerrardom koji je devet jedanaesteraca realizirao 2014. godine.

Za Chelsea je od 63. minute zaigrao Mateo Kovačić.