luda subota u engleskoj

Southampton preokretom nokautirao Tottenham, Newcastle nadoknadio 0:2

Luda subota u engleskoj Premierligi i dva preokreta kojima se malo tko nadao.

Southampton slavi pobjednički gol (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši Newcastlea preokrenuli su dva pogotka zaostatka i došli do domaće pobjede nad Evertonom, dok je Southampton pred svojim navijačima zaostatak od jednog gola protiv Tottenhama pretvorio u pobjedu kojom je povećao izglede za opstanak u engleskoj Premierligi.

Čudesni preokreti Newcastlea i Southamptona

Newcastle je na poluvremenu djelovao kao momčad osuđena na poraz, jer je Everton golovima Calvert-Lewina (18) i Richarlisona (32) vodio sa 2:0, a domaća momčad je još k tome promašila i kazneni udarac u 30. minuti, kada je neprecizan bio Ritchie.

No, pogotkom Rondona (65) i s dva gola Pereza (81, 84) momčad Rafe Beniteza napravila je veliki preokret i ostvarila pobjedu kojom su "svrake" pobjegle na šest bodova od zone ispadanja.

Tottenham je u Southamptonu vodio od 26. minute pogotkom Harryja Kanea. Točno 50 minuta poslije Francuz Valery iskoristio smušenost gostujuće obrane za izjednačujući pogodak, da bi u 81. minuti odlično izvedenim slobodnim udarcem James Ward-Prowse donio pobjedu Southamptonu koji je sa 30 bodova na 16. mjestu, dva boda ispred Cardiffa koji je na 18. poziciji.

SOUTHAMPTON - TOTTENHAM 2:1

I Cardiff je osvojio tri boda u subotu domaćom pobjedom 2:0 protiv West Hama, u kojoj su strijelci bili Hoilett (4) i Camarasa (52).

Huddersfield i Fulham praktički već u nižem razredu

Huddersfield je pred svojima navijačima poražen sa 2:0 od Bournemoutha, a od Fulhama je bolji bio Leicester sa 3:1, pa su se te dvije momčadi učvrstile na začelju ljestvice.

Za Bournemouth su strijelci bili Wilson (20) i Fraser (66), a Leicester je u vodstvo doveo Tielemans (21), da bi nakon izjednačujućeg pogotka Ayite (51) dva gola postigao Jamie Vardy (78, 86). To su bili 100. i 101. pogodak engleskog reprezentativca u dresu Leicestera u svim natjecanjima.

Manchester City ima 71 bod i nalazi se na prvom mjestu s bodom prednosti pred Liverpoolom. Tottenham je treći sa 61 bodom, a Manchester United je četvrti sa 58. Arsenal ima 57, a Chelsea 56. Na začelju su Cardiff sa 28, Fulham sa 17 i Huddersfield sa 14 bodova.

Sterling slavi pogodak (Foto: AFP) Manchester City je kontroverznim pogotkom slomio Watford, pa se prošetao do pobjede divider