Debakl Cityja

Povijesna "šamarčina" za Guardiolu: Prvi put u karijeri kod kuće primio pet golova!

City je poveo već u 4. minuti golom Riyada Mahreza, no gosti su uzvratili sa četiri gola u nizu.

U derbiju trećeg kola engleskog nogometnog prvenstva Leicester je na stadionu Etihad pobijedio Manchester City sa 5:2 uz tri gola Jamiea Vardyja.

To je prvi put u 686 utakmica koje je Pep Guardiola odradio kao trener da je njegova momčad primila čak pet golova, te prvi put u 438 domaćih utakmica Građana da su na Etihadu dobili petardu.

City je poveo već u 4. minuti golom Riyada Mahreza, no gosti su uzvratili sa četiri gola u nizu. Tri je zabio Vardy (37-11m, 54, 58-11m). a jednog James Maddison (77).

Tračak nade Građanima vratio je Nathan Ake smanjivši u 84. minuti na 2:4, no četiri minute kasnije sve je bilo gotova kada je Youri Tielemans iz trećeg jedanaesterca na utakmici zabio za 5:2.