jesu li konačno kliknuli?

Arsenal demolirao bivšu Bilićevu momčad i po prvi put u sezoni povezao tri pobjede

Nogometaši Arsenala po prvi su put ove sezone povezali tri pobjede zaredom.

Prvi put ove sezone Arsenal je spojio tri pobjede nakon što je u susretu 17. kola na gostovanju deklasirao West Bromwich Albion s 4:0.

"Topnici" su na "Boxing Day" u derbiju pobijedili Chelsea s 3:1, potom su tri dana kasnije na gostovanju porazili Brighton & Hove Albion sa 1:0, a večeras kao gosti i WBA s 4:0.

Golove su zabili Kieran Tierney (23), Bukayo Saka (28) i Alexandre Lacazette (60, 64).

Bio je to četvrti susret u nizu bez pobjede, pri čemu treći domaći poraz, otkako je Sam Allardyce naslijedio Slavena Bilića na klupi West Bromwich Albiona

Bilićev nasljednik je debitirao domaćim porazom od Aston Ville s 0:3, potom je izvukao remi kod Liverpoola (1:1), teško stradao od Leeds Uniteda (0:5), a večeras doživio težak poraz i od Arsenala (0:4).

U četiri susreta WBA je pod njegovim vodstvom osvojio jedan bod uz razliku pogodaka 1:13.

U ranije odigranom susretu Tottenham je svladao Leeds s 3:0 golovima Harryja Kanea (29-pen), Heung-Min Sona (43) i Tobyja Alderweirelda (50).

gol expired Real uvjerljiv protiv zahuktale Celte: Kraljevi zasjeli na vrh Primere, Modrić još jednom jako dobar divider

Domaćini su poveli u 29. minuti iz penala, kojeg je realizirao Harry Kane. Potom je Harry Kane u 43. minuti asistirao Korejcu Heung-min Sonu, koji je zabio za 2-0. U 50. minuti Heung-min Son izveo je korner, a stoper Toby Alderweireld je glavom pogodio za konačnih 3-0.

Napadački dvojac Spursa već je skupio 22 gola i 16 asistencija ove sezone. Harry Kane na svom kontu ima 10 golova i 11 asistencija, a Heung-min Son 12 pogodaka i 5 asistencija.

Brighton & Hove Albion i Wolverhampton Wanderers su odigrali sjajnu utakmicu sa šest golova, a na koncu je završilo 3:3.

Domaćin je poveo 1:0, gosti su potom okrenuli rezultat s tri gola u nizu, no Brighton je uspio izjednačiti na 3:3.

Za domaći sastav zabili su Connolly (13), Maupay (46-11m) i Dunk (70), a za goste Saiss (19), Burn (34-ag) i Ruben Neves (44-11m).

U nedjelju će igrati Newcastle - Leicester te Chelsea - Manchester City, dok u ponedjeljak Southampton dočekuje Liverpool. Utakmica između Burnleyja i Fulhama, koja se trebala igrati u nedjelju, odgođena je zbog toga što je više igrača Fulhama zaraženo koronavirusom.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 33 boda, koliko ima i Manchester United na drugoj poziciji. Tottenham, Everton i Leicester City imaju po 29 bodova. Arsenal je nastavio svoj uspon i sada drži 11 mjesto sa 23 boda.

Posljednja tri mjesta drže Fulham (11), WBA (8) i Sheffield United (2).

REZULTATI:

Tottenham - Leeds United 3-0 (Kane 29-11m, Son 43, Alderweireld 50)
Crystal Palace - Sheffield United 2-0 (Schlupp 4, Eze 45+6)
Brighton & Hove Albion - Wolverhampton 3-3 (Connolly 13, Maupay 46-11m, Dunk 70 / Saiss 19, Burn 34-ag, Neves 44-11m)
West Bromwich Albion - Arsenal 0-4 (Tierney 23, Saka 28, Lacazette 60, 64)

gol expired Olmo heroj Leipziga: Zabio pobjednički gol za preskakanje Bayerna na vrhu divider