Premier liga: Liverpool ponovno podbacio, United gazi

Momčad Liverpoola priredila je svojim navijačima novo razočaranje, odigravši na gostovanju kod Blackburna samo 0-0 u dvoboju 15. kola Premiershipa...

Nikola Kalinić ušao je u momčadi Blackburna u igru u 77. minuti. Imao je u samoj završnici utakmice dva šuta na gol desnom nogom, ali je oba puta promašio. Liverpool je u 15. prvenstvenom nastupu upisao treći remi, uz samo sedam pobjeda i pet poraza. ''Redsi'' su u nastavku utakmice pokušali velikim pritiskom doći do pobjede, ali nisu uspjeli.

Manchester United je lakoćom slavio kod slabašnog West Hama s 4-0. Strijelci za momčad Alexa Fergusona bili su Scholes u 45. minuti, Gibson u 61., Valencia u 70. i Rooney u 72. minuti. Rooney je upisao svoj 11. prvenstveni gol, te se izjednačio s Defoeom i Drogbom na vrhu ljestvice najboljih strijelaca.

Arsenal je, bez pomoći svog lakše ozlijeđenog hrvatskog reprezentativca Eduarda da Silve (ozljeda mišića) kao domaćin svladao Stoke s 2-0. Arsenal je u prethodna dva prvenstvena nastupa upisao dva poraza. U 21. minuti Francesc Fabregas nije uspio realizirati jedanaesterac, ali je samo pet minuta kasnije Andrej Aršavin iskoristio Fabregasovu asistenciju za prvi gol na utakmici. Pobjedu domaćina potvrdio je Aaron Ramsey u 79. minuti.

Ivan Klasnić odigrao je svih 90 minuta u Boltonu na gostovanju kod Wolverhamptona, koji je slavio s 2-1. Klasnić je imao je čak sedam pokušaja prema golu domaće momčadi, ali niti jedan od njih nije bio dovoljno uspješan za pogodak. Craddock i Milijaš postigli su pogotke za domaći sastav, a poraz Boltona samo je ublažio Elmander golom u 79. minuti.

Avram Grant je u svojoj drugoj utakmici na klupi Portsmotha ostvario prvu pobjedu. Njegova je momčad na Fratton Parku pobijedila Burnley s 2-0, a strijelci su bili Hreidarsson u 65. i Dindane u 84. minuti.

Premiership, 15. kolo (subota):
West Ham – Manchester United 0-4 (Scholes 45, Gibson 61, Valencia 70, Rooney 72)
Blackburn – Liverpool 0-0
Arsenal – Stoke 2-0 (Aršavin 26, Ramsey 79)
Aston Villa – Hull 3-0 (Dunne 13, Milner 29, Carew 88 – 11 m)
Portsmouth – Burnley 2-0 (Hreidarsson 65, Dindane 84)
Wolverhampton – Bolton 2-1 (Craddock 3, Milijaš 63 / Elmander 79)
Wigan – Birmingham 2-3 (N'Zogbia 33, Gomez 89 / Larsson 61, 72, Benitez 66)

Redoslijed: 1. Chelsea 36 (-1), 2. Manchester United 34, 3. Arsenal 28 (-1), 4. Tottenham 28 (-1), 5. Aston Villa 26, 6. Liverpool 24...