Sedloski priredio iznenađenje

Pretkolo Lige prvaka: Makedonci preokretom šokirali Šveđane

Ludnica u Skoplju - momčad Vardara, koju vodi Goce Sedloski, izbacila je švedski Malmö.

Makedonski Vardar prošle se sezone u dobrom svjetlu pokazao protiv Dinama, koji je na putu do Lige prvaka uz puno muke i zahvaljujući individualnoj kvaliteti izbacio makedonskog prvaka. Da dobra igra nije bila slučajnost pokazala je momčad Goce Sedloskog u 2. pretkolu ovosezonske Lige prvaka u kojem su izbacili švedski Malmö.

U prvoj utakmici bilo je 1:1, a u drugoj je Malmö nakon prvih 45 minuta vodio 1:0 zahvaljujući golu Rosenborga iz jedanaesterca. No, u drugom poluvremenu Vardar je šokirao Šveđane velikim preokretom.
Rezultat je poravnao Grncarov u 56. minuti, a u 61. je Barseghyan pospremio u mrežu promašeni jedanaesterac Felipea i izazvao ludnicu na tribinama. Konačnih 3:1 postavio je Nikolov u sudačkoj nadoknadi.

Osim njih, prolaz u treće pretkolo izborili su Bate Borisov, Astana, Qarabag, Hafnarfjordur, Partizan i hrvatski prvak Rijeka koja je bila uvjerljiva protiv velškog TNS-a.