Napokon pobjeda Šišmiša

Prekid crne serije: Valencia slavila u gradskom derbiju i preskočila Real

Nakon niza od tri poraza, Valencia se vratila na pobjedničke staze.

Valencia je u zadnjem nedjeljnom susretu 23. kola španjolske Primere na svojoj Mestalli pobijedila gradskog rivala Levante s 2:1, dok su u ranijoj utakmici Celta i Espanyol su podijelili bodove (2:2).

Šišmiše je u vodstvo doveo Santi Mina u 17. minuti, ali samo minutu kasnije Levante je izjednačio, a gol je postigao Sergio Postigo. Valenciju je u vodstvo vratio Luciano Vietto koji je u 65. minuti zabio za 2:1, a posao je dovršio Dani Parejo koji je u 89. iz jedanaesterca zabio za konačnih 3:1.

Valenciji je ovo bila prva pobjeda nakon tri uzastopna poraza. Ovom pobjedom privremeno su preskočili Real Madrid na trećem mjestu: Šišmiši imaju bod, ali i utakmicu više od Kraljeva.

Vodeća na ljestvici je Barcelona koja je ranije u nedjelju remizirala protiv Getafea i omogućila prvom pratitelju Atletico Madridu da se približi na sedam bodova zaostatka.