ima nade za atletico

Mali klub iz predgrađa Madrida zaustavio Barcu: Prvenstvo se komplicira!

Barcelona tek četvrti put u povijesti nije uspjela na svom terenu pobijediti Getafe.

Luis Suarez (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Barcelona je na Camp Nouu odigrala 0:0 protiv 10. Getafea. Klub iz madridskog predgrađa ovim je uspjehom pomogao svojim susjedima iz Atletica koji sada ima sedam bodova zaostatka za vodećom Barcelonom.

Atletico je u subotu pobijedio Malagu golom Antoinea Griezmanna u 39. sekundi utakmice. Barceloni je ovo drugi uzastopni remi nakon što su u prethodnom kolu podijelili bodove s gradskim rivalom Espanyolom.

Barca je protiv momčadi iz predgrađa Madrida odigrala možda i najslabiju utakmicu sezone jer u 90 minuta gotovo nisu stvorili čistu priliku. U 44. minuti Barca je zabila gol, ali on je opravdano poništen zbog zaleđa.

Getafe se branio i obranio te zasluženo uzeo bod Kataloncima, koji su nastavili niz nepobjedivosti u Primeri i sada su na 30 utakmica bez poraza.

Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za Barcelonu.