JOŠ JEDNO KOLO

Poraz Panathinaikosa, Domagoj Vida i AEK na korak do titule

Poraz Panathinaikosa u derbiju protiv Olympiakosa najviše je proslavljen u redovima atenskog AEK-a.

Domagoj Vida (Foto: Profimedia)

Nogometaši AEK-a došli su na mali korak do naslova grčkog prvaka nakon što su u pretposljednjem, 9. kolu tamošnje Lige za prvak svladali Aris u gostima 2:1.

Uz tu pobjedu AEK-u je na ruku išla pobjeda Olympiakosa od 1:0 u velikom derbiju protiv Panathinaikosa. Tako u posljednjem kolu, tijekom vikenda, AEK-u za veliko slavlje treba samo jedan bod u domaćem susretu protiv Volosa, sastava koji je na zadnjem, šestom mjestu ljestvice Lige za prvaka.

AEK slavio velikim preokretom

AEK je pobijedio Aris nakon što je gubio 0:1. Strijelac je za Aris bio Gray u 17. minuti iz jedanaesterca. No, rezultat su potom okrenuli Van Weert u 23. i Zuber u 43. minuti. Cijelu utakmicu za AEK odigrao je hrvatski nogometaš Domagoj Vida.

Kolo prije kraja AEK ima 80, a Panathinaikos 77 bodova te on u zadnjem kolu na domaćem terenu igra protiv Arisa.

AEK je u povijesti osvojio 12 naslova prvaka Grčke, a posljednji je put prvak bio 2018. godine. Šanse Panathinaikosa da postane prvak dvadeseti put, odnosno prvi put nakon 2010. godine, vrlo su male.