Bravo, Sosedi!

Počele kvalifikacije za Europsko prvenstvo: Kekova Slovenija slavila u Aziji!

Utakmicom Kazahstan - Slovenija započele su kvalifikacije za Euro 2024., koji će se igrati u Njemačkoj.

Reprezentacija Slovenije (Foto: Afp)

U prvoj utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se u ljeto 2024. igrati u Njemačkoj reprezentacija Slovenije je kao gost svladala Kazahstan s 2:1.

Izabranici Matjaža Keka uspjeli su osvojiti sva tri boda iako su se rano našli u rezultatskom zaostatku.

Sredinom prvog dijela, u 24. minuti, Maksim Samorodov matirao je Jana Oblaka za vodstvo Kazahstanaca.

No, Sosedi su u nastavku izveli potpuni preokret. U 47. minuti je David Brekalo izjednačio, a u 78., samo osam minuta nakon što je ušao u igru, Žan Vipotnik postigao je pobjednički pogodak.

U drugom kolu skupine H Slovenija će u Ljubljani ugostiti San Marino. To bi trebao biti lagan zadatak za Kekove trupe i Slovenci će nakon dva kola imati šest bodova.

Podsjećamo, dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake skupine izborit će izravni plasman na Euro.