Nogometaši milanskog Intera s uvjerljivih su 5-2 pobijedili Romu u posljednjoj utakmici 31. kola talijanske Serie A i tako su privremeno stvorili devet bodova prednosti pred drugoplasiranim Milanom, koji će u ponedjeljak gostovati u Napulju.
Tri vijesti o kojima se priča
Interov kapetan Lautaro Martinez je povratak u momčad proslavio postigavši dva gola, oba na asistenciju Marcusa Thurama. Prvi put je mrežu zatresao već na isteku prve minute, a drugi put u 52. minuti.
Hakan Calhanoglu je u dodatku prvog poluvremena projektilom s 30-ak metara svladao Svilara, a u 55. minuti je ubacio iz kuta za gol glavom Marcusa Thurama. Nicolo Barella je u 63. minuti projurio gostujućom obranom i postigao gol za 5-1.
Roma je golom Gianluce Mancinija u 40. minuti izjednačila na 1-1, a u 70. minuti je Lorenzo Pellegrini pogodio za smanjenje Interove prednosti na 5-2.
Hrvatski reprezentativac Petar Sučić je igrao od 66. minute, kad je zamijenio Calhanoglua.
Tragičar iz Zenice dobio (ne)očekivani prijam
Posebnu pozornost privukla je situacija u obrani Intera, gdje je trener Cristian Chivu ponovno od prve minute povjerenje dao Alessandru Bastoniju.
Već prilikom objave početnih postava stadion San Siro odjeknuo je snažnim pljeskom i povicima upućenima Bastoniju. Reakcija navijača bila je jasna poruka podrške braniču koji prolazi kroz zahtjevno razdoblje, obilježeno kritikama i kontroverzama vezanima uz njegove nastupe za talijansku reprezentaciju.
Kada je Chivu u 58. minuti, pri vodstvu Intera 4:1, odlučio iz igre izvesti Bastonija i uvesti Mattea Darmiana, cijeli stadion ustao je na noge.
Navijači su ga ispratili ovacijama uz skandiranje: "Alessandro Bastoni olé", čime su još jednom pokazali koliko cijene jednog od ključnih igrača momčadi.
