Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
traže nove opcije

Villarreal dan prije Hajduka prodao igrača od 20 milijuna eura u Englesku

Estupinan i Pedraza su se prošle sezone mijenjali u početnoj postavi Villlarreala pa su obojica upisala po 41 nastup.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Španjolski nogometni klub Villarreal prodao je lijevog beka Pervisa Estupinana (24) u engleski Brighton, dan uoči utakmice s Hajdukom u Konferencijskoj ligi.

Estupinan, reprezentativac Ekvadora, ovaj tjedan nije trenirao s Villarrealom a u subotu je bio ostao na klupi za pričuve u prvom kolu španjolskog prvenstva u kojem je u gostima pobijeđen Valladolid s 3:0.

Na lijevom beku je čitav susret odigrao Alfonso Pedraza (26), trenutno jedini igrač na toj poziciji.

Estupinan i Pedraza su se prošle sezone mijenjali u početnoj postavi Villlarreala pa su obojica upisala po 41 nastup.

gol expired Dinamo pred novim velikim transferom? Na Maksimir stiglo pismo iz Njemačke divider

Brighton je u srijedu priopćio da je Estupinan potpisao s njim ugovor na pet sezona, do 30. lipnja 2027. godine. Iako engleski prvoligaš nije otkrio financijske pojedinosti ugovora, mediji pišu da je ugovor vrijedan 17,8 milijuna eura.

Spomenuti bek prema Transfermarktu vrijedi 20 milijuna eura, a nije poznato koliko su Englezi platili za njega.

gol expired Gdje je nestao Kristijan Lovrić? Dočekan kao Messi, danas cementiran na klupi divider

Villarreal i Hajduk će u četvrtak u 20.45 sati odigrati prvu utakmicu posljednjeg pretkola za ulazak u Konferencijsku ligu. Uzvrat je tjedan dana kasnije u Splitu.

Villarreal, koji je 2021. godine osvojio Europsku ligu, prošle sezone je u najprestižnijem natjecanju Ligi prvaka stigao do polufinala gdje ga je pobijedio Liverpool. No u španjolskom prvenstvu zauzeo je tek sedmo mjesto čime je izborio nastup u Konferencijskoj ligi, europskom natjecanju pokrenutom prošle sezone.

Nastavi čitati
divider

Još vijesti
divider

 
Prati nas na Instagramu!
Veliki derbi Hajduka i Dinama ponovo su obilježile baklje i pirotehnika. 😐

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Može li Bjelica izvesti Dinamo iz krize? 🤔

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Ostao je još samo Joškov džemper... ⚽

Hvala vam što ste dio zajednice koja ponosno ističe poruku: I MI POMAŽEMO KAMENČIĆIMA! ❤
Najnovije pojačanje UPU ekipe i ozbiljni fantazista - Stipe. ❤️

Evo i njegovih par fotografija s posljednja dva snimanja pa da tako najavimo večerašnju derbi epizodu koju možete pratiti od 21:00 na našem portalu. 🎬

Bokin džemper u kojem Stipe dominira na fotografijama je razgrabljen tijekom ovog vikenda. Ostalo je još samo nekoliko primjeraka Joškovog džempera. Pa bacite oko na link u storyju. 😍