Drama do kraja

Iznenađenje na Copi: Nisu uputili udarac u okvir, ali igraju polufinale, Suarez i Cavani tragičari

Peru je nakon boljih izvođenja jedanaesteraca s 5:4 izvukao pobjedu protiv Urugvaja i osigurao polufinale Copa Americe.

Peru (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Peru nakon udaraca s 11 metara ide dalje. I to nakon što je poništen Suarezov pogodak u regularnom dijelu zbog zaleđa i prije nego što je promašio udarac s bijele točke.

Golman Gallese odmah je obranio prvi jedanaesterac i to Suarezu. Nakon toga više nitko nije promašio. Također, Peru u cijeloj utakmici nije uputio udarac prema golu Urugvaja, ali je svejedno prošao u polufinale.

Pobjednički jedanaesterac izveo je Edison Flores, dok je Edinson Cavani u 25. minuti imao prazan gol, ali je promašio i tako postao jedan od tragičara.

U polufinalu će Peru igrati protiv Čilea u Porto Alegreu u noći sa srijede na četvrtak.

Branitelji naslova nogometaši Čilea plasirali su se u polufinale zahvaljujući 5:4 pobjedi protiv Kolumbije boljim izvođenjem penala, jer je nakon 90 minuta igre bilo 0:0. Čile se ponovno pokazao kao specijalist kada su u pitanju penali, jer je posljednje dvije Copa Americe, 2015. i 2016. godine, osvojio upravo boljim izvođenjem 11-eraca u finalu.