atalanta imala 3:1

Pašalić asistirao, Roma gotovo kreirala veliki preokret: Bombastičan nogomet!

Atalanta Marija Pašalića vodila je 3:1 u gostima kod Rome, a na kraju je morala spašavati bod.

Roma zabija pogodak za 3:3 (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U posljednjoj utakmici 2. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma i Atalanta su na Olimpijskom stadionu u Rimu odigrali 3:3, a hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić bio je asistent za treći pogodak gostiju.

Iako je Roma povela preko Pastorea, koji je u 2. minuti sjajno poentirao petom, prvo je poluvrijeme pripalo gostima iz Bergama koji su stvorili niz prilika te postigli tri gola. Prvo je Castagne u 19. minuti poravnao da bi Rigoni s dva pogotka u 22. i 38. minuti dvoeo Atalantu u prednost od 3:1. Kod posljednjeg gola Atalante Pašalić je odličnom okomitom loptom izbacio suigrača u priliku koju je ovaj realizirao.

Ipak, u nastavku je Roma bila bolja i tu svoju nadmoć okrunila s dva gola koje su postigli Florenzi u 60. i Manolas u 82. minuti.

Pašalić je odigrao svih 90 minuta za Atalantu koja sada ima četiri boda, ako i Roma, a isti učinak imaju još Sassuolo i Udinese, dok su na vrhu Juventus, Napoli i SPAL sa po šest bodova.

REZULTATI 2. KOLA,

Subota:

Juventus - Lazio 2-0 (Pjanić 30, MANDŽUKIĆ 75)
Napoli - Milan 3-2 (Zielinski 53, 67, Mertens 80 / Bonaventura 15, Calabria 49)

Nedjelja:

Inter - Torino 2-2 (PERIŠIĆ 6, de Vrij 32 / Belotti 55, Meite 68)
Fiorentina - Chievo 6-1 (Milenković 8, Gerson 42, Benassi 49, 90, Chiesa 72, Simenone 90+3 / Tomović 76)
Genoa - Empoli 2-1 (Piatek 6, Kouame 18 / Mraz 90+4)
SPAL - Parma 1-0 (Antenucci 49)
Udinese - Sampdoria 1-0 (de Paul 9)
Frosinone - Bologna 0-0
Cagliari - Sassuolo 2-2 (Pavoletti 10, 73 / Berardi 53, Boateng 90+9-11m)

Ponedjeljak:

Roma - Atalanta 3-3 (Pastore 2, Florenzi 60, Manolas 82 / Castagne 19, Rigoni 22, 38)