Slavlje Istre u Vinkovcima

Osijek preokretom u Koprivnici preskočio Hajduk

Nedjeljnim dvobojima u Vinkovcima i Koprivnici kompletirano je 24. kolo HNL-a.

Osijek je kao gost pobijedio Slaven Belupo s 2:1 i preskočio Hajduk na trećem mjestu HNL-a.

Golova u Koprivnici nije bilo sve do sredine drugog poluvremena kada je Dario Melnjak zabio za vodstvo Farmaceuta, ali preko Zorana Lesjaka u 72. i Muzafera Ejupija u 85. gosti dolaze do preokreta vrijednog skoka na treću poziciju.

Ejupiju je ovo 12. prvenstveni pogodak kojim je povećao prednost na ljestvici strijelaca pred Andrijaševićem i Soudanijem.

Cibalia je u Vinkovcima dočekala Istru 1961 u nadi da će iskoristiti poraz Splita kod Dinama na Maksimiru, ali je doživjela hladan tuš.

Završilo je 0:2 za Puljane (strijelci Theophilus Solomon u petoj i Antonio Pavić u 38. minuti), a između dvaju pogodaka Vinkovčani su ostali s igračem manje nakon što je isključen Dejan Glavica.