Dva gola Hodžića

Dinamo pobijedio Split i pojačao pritisak na Rijeku

Modri su po drugi put u 10 dana uvjerljivo svladali Crvene.

U 24. kolu HNL-a na Maksimiru je Dinamo pobijedio Split sa 4:0 i upisao 18. prvenstveni trijumf kojim se vodećoj Rijeci uoči Jadranskog derbija na Poljudu približio na tri boda.

U 12. minuti je Armin Hodžić oslobodio se igrača i s 20-ak metara neobranjivim udarcem pogodio gornji desni kut Splitova gola.

I nakon tog pogotka Modri su dominirali i redali šanse, a povećanje vodstva stiglo je u 35. minuti kada je strijelac bio Sammir, glavom poslije centaršuta Stojanovića.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno do poluvremena, a u nastavku je Hodžić s još jednom zgoditkom potvrdio da je u fenomenalnoj formi. Stojanović je uputio upotrebljivi centaršut na pet metara gdje bosanskohercegovački napadač reagira u maniri pravog golgetera i šalje loptu u suprotni kut.

Četvrti pogodak postigao je Ante Ćorić koji je izbjegao zaleđe i lijepim udarcem u 70. minuti.

Split je ostao devetoplasirani, a ove dvije momčadi sastat će se u utorak u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa koja će zapravo biti samo formalnost jer je Dinamo već u prvoj utakmici osigurao nedostižnih šest golova prednosti.