bijeg od hajduka i gorice

Osijek preokretom slavio protiv prvaka Dinama i svojim navijačima za rođendan poklonio veliku pobjedu!

Osijek je pred svojim navijačima u Gradskom vrtu, na njihov 31. rođendan, upisao pobjedu protiv prvaka Dinama.

Osijek je u sklopu 31. kola Prve HNL slavio u Gradskom vrtu protiv Dinama i nanio mu tek drugi poraz u sezoni. Osijek je, na 31. rođendan njihove navijačke skupine Kohorte, slavio protiv Dinama s 2:1.

Dinamo je poveo iz prve svoje ozbiljnije akcije na utakmici, a strijelac je bio Mario Šitum nakon udarca Atiemwena kojeg je obranio Malenica.

Osječani su poravnali u 36. minuti preko Brazilca Talysa, koji je ušao u igru samo četiri minute ranije umjesto ozlijeđenog Bočkaja.

U drugom dijelu su velike prilike za Dinamo propustili Atiemwen, Gojak i Andrić, da bi u 66. minuti Zagrepčani ostali s igračem manje jer je isključen Dino Perić.

U 72. minuti Gojak je nespretno pokušao izbiti loptu koja je odsjela na gredi vlastitog gola, a tri minute kasnije Musa je igrao rukom za kazneni udarac. Najbolji strijelac lige Mirko Marić je bio precizan s "bijele točke" za svoj 15. gol u sezoni.

Osijek je treći s 53 boda, tri boda manje od Rijeke, ali i tri boda više od Hajduka.

Pred 5000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Pajač iz Zeline.

OSIJEK - DINAMO 2:1