U derbi utakmici 19. kola Bundeslige nogometaši Bayerna su u Bremenu pobijedili Werder 3-2 i tako privremeno došli na vrh ljestvice...

Osma je to pobjeda zaredom Bayerna u svim natjecanjima gdje nastupa, a treba reći da su ogled na Weser stadionu bolje otvorili domaći igrači. Vodili su već nakon 10. minute pogotkom Aarona Hunta. No, na odgovor se nije dugo čekalo.
U 25. minuti je Thomas Müller izjednačio, a u 35. je Ivica Olić donio vodstvo Bayernu. Mudro je Olić čekao na drugoj stativi razvoj situacije. Preko Van Bommela je lopta došla na desnu stranu do Lahma koji ju je ubacio u šesnaesterac. Mario Gomez se nije najbolje snašao, ali je zato njegov propust ispravio Olić kojem nije bilo teško s nekoliko metara, nogom, poslati loptu u mrežu. Bio je to njegov sedmi pogodak sezone u Bundesligi.

Tijekom nastavka je Bayern propustio nekoliko prilika povećati vodstvo, a svaki put su loše reagirali prilikom akcija tri na dva ili dva na jedan. Kazna je uslijedila u vidu sjajnog pogotka Huga Almeide koji je, leđima okrenut prema vratima, primio loptu, okrenuo se, te u padu poluvolejem i lijevom nogom zabio u suprotni kut.

Ipak, pogodak utakmice se pripisuje Arjenu Robbenu. U 78. minuti je Nizozemac izveo slobodni udarac, potpuno iskosa s desne strane iz velike udaljenosti. Fantastično je naciljao suprotni kut Werderovih vratiju, a lopta se od grede odbila u mrežu i ostavila domaćeg vratara Wiesea potpuno ukopanog na liniji.

<embed flashvars="media_id=201001/2/1264265721_55141&autostart=false&config_file=http://gle.to/config.php" src="http://gle.to/furniture/system/VideoPlayer.swf" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" AllowScriptAccess="always" width="420" height="335"></embed>

Ivica Olić je opet kvalitetno igrao, a Van Gaal ga je zamijenio u 68. minuti poslavši umjesto njega u igru Francka Riberyja, koji je zaigrao nakon dugog vremena i ozljeda zanoktica na palcima lijeve i desne noge. Danijel Pranjić je, pak, cijelu utakmicu odgledao s klupe.

Recimo da je Olić tako nastavio golgeterski niz protiv Werdera. Prošle im je sezone u dresu Hamburga postigao tri pogotka u sezoni. Ovim je Bayern, barem privremeno, došao na sam vrh ljestvice, makar ga je dugo držao Schalke. Sastav iz Gelsenkirchena je vodio 2-0 kod Bochuma sve do 82. minute, ali su do kraja primili dva pogotka. Drugi u 92. minuti od Šestaka. Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić je odigrao svih 90 minuta u dresu Schalkea.