VIDEO Hrvatska rapsodija: Olić dva, Pranjić jedan gol Bochumu

Ivica Olić ponovno je blistao u dresu Bayerna, ovaj put s dva pogotka i asistencijom potopio je Bochum, a zabio je i Pranjić.

Upisao je Bayern petu pobjedu zaredom (tri u Bundesligi, dvije u Ligi prvaka), a u četvrtoj ovosezonskoj u gostima Ivica Olić je participirao s dva pogotka, a Danijel Pranjić s jednim. Oliću je to bio peti pogodak sezone u Bundesligi, a Pranjiću prvijenac u dresu bavarskog kluba.
Bayern je nakon apsolutne dominacije pokazane tijekom tjedna u Ligi prvaka kod Juventusa (4-1) jednako dominirao i kod Bochuma, te su na poluvremenu imali vodstvo 3-0, a nakon samo deset minuta nastavka 5-0.

Ivica Olić je asistirao Mariju Gomezu kod prvog pogotka, a naknadno je i sam zabio dva. U 43. je samo podmetnuo nogu nakon asistencije Schweinsteigera za tadašnjih 3-0, a u 49. je glavom zabio za 4-0. Samo sedam minuta kasnije i Pranjić se mogao radovati svom pogotku. Lijepu Lahmovu asistenciju je s deset metara proslijedio u mrežu za veliku pobjedu Bayerna i potvrdu da su trenutačno iznimno "vrući".

Olić i Pranjić su odigrali svih 90 minuta, a Bayern je pobjedom skočio već na drugo mjesto ljestvice. Bayer im bježi samo dva boda.

Mladen Petrić je također igrao svih 90 minuta, prvi put nakon povratka poslije ozljede. Hrvatski nogometni reprezentativac je nakon ozljede gležnja desne noge odigrao dvije utakmice u dresu Hamburga i oba puta je na travnjak zakoračio s klupe za pričuve. U ogledu Europa lige protiv Rapida u utakmicu je ušao u 76. minuti, dok je prošlog vikenda u ogledu Bundeslige protiv Hoffenheima zaigrao od 61. minute. Sada je započeo od starta, ali se nije previše istaknuo u uvjerljivoj pobjedi kod Nürnberga 4-0.

Bundesliga, 16. kolo:
Bochum - Bayern 1-5 (Fuchs 76 / Gomez 23, Mavraj 33-ag, Olić 43, 49, Pranjić 56)
Borussia (M) - Hannover 5-3 (Fromlowitz 15-ag, Friend 22, Djakpa 58-ag, Bradley 68, Haggui 90 / Ya 37, 69, Schulz 87)
Freiburg - Köln 0-0
Nürnberg - Hamburg 0-4 (Elia 47, 74, Jansen 60, Torun 66)
Hoffenheim - Eintracht 1-1 (Salihović 9-11m / Scwegler 61)
Werder - Schalke 0-2 (Kuranyi 47, Moravek 72)