ludi remi west hama

Novi posrtaj Man Uniteda: Mourinho se oprašta od sna o ''drugoj sezoni''

Hit Premierlige Burnley bio je na korak do senzacionalne pobjede na Old Traffordu u 20 kolu engleskog prvenstva.

Jose Mourinho (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Jesse Lingard spasio je Manchester United neugodnog poraza od malog Burnleyja pogotkom u 91. minuti za konačnih 2:2 te tako spriječio novu senzaciju hit momčadi Premierlige. Burnley je na visokom sedmom mjestu i umalo je odnio puni plijen s Old Trafforda, no i bod je velik uspjeh u gostima kod druge momčad prvenstva.

Jose Mourinho se s druge strane iz tjedna u tjedan oprašta od sna o šampionskoj ''drugoj sezoni''. Nakon poraza u gradskom derbiju od Manchester Cityja, dva remija s Leicesterom i Burnleyjom u posljednja dva susreta smanjila su šanse Uniteda za osvajanjem naslova na minimum. City bi pobjedom kod Newcastlea u srijedu navečer pobjegao na nedostižnih 15 bodova, no i trenutna prednost je teško dostižna.

Burnley je na poluvremenu vodio sa 2:0 protiv Uniteda zahvaljujući Barnesu (3) i Defouru (36), a posebno je atraktivan bio drugi pogodak postignut iz slobodnog udarca s gotovo 30 metara. Ipak, domaći sastav se spasio poraza u nastavku, a dvostruki strijelac bio je Lingard (53, 90+1).

Aktualni prvak Chelsea na svom je Stamford Bridgeu svladao Brighton and Hove Albion s 2:0. Chelsea je do pobjede protiv Brightona stigao golovima dvojice španjolskih igrača u svojim redovima, Alvara Morate (46) i Marcosa Alonsa (60).

Ludu utakmicu odigrali su Bournemouth i West Ham United. Na kraju je završilo 3:3 uz tri gola u posljednjih deset minuta. Arnautović je donio preokret Čekićarima, ali je bod domaćinu spasio Wilson u 91. minuti.

REZULTATI 20. KOLA:

Tottenham Hotspur - Southampton 5-2 (Kane 22, 39, 67, Alli 49, Son Heung-min 51 / Boufal 64, Tadić 82)

Huddersfield Town - Stoke City 1-1 (Ince 10 / Sobhi 60)

Manchester United - Burnley 2-2 (Lingard 53, 90+1 / Barnes 3, Defour 36)

Watford - Leicester City 2-1 (Wague 45, Schmeichel 65-ag / Mahrez 37)

West Bromwich Albion - Everton 0-0

Bournemouth - West Ham United 3-3 (Gosling 29, Ake 57, Wilson 90+1 / J. Collins 7, Arnautović 81, 89)

Chelsea - Brighton and Hove Albion 2-0 (Morata 46, Marcos Alonso 60)