Zabile pet komada

Nogometašice Osijeka korak bliže plasmanu u Ligu prvakinja: U subotu dvoboj za novu rundu

Hrvatske prvakinje će u subotu pokušati na domaćem terenu pobijediti i Anderlecht koji je u prvoj utakmici s 3:0 svladao armensku Hajasu.

Nogometašice Osijeka s uvjerljivih su 5:0 (2:0) svladale crnogorske prvakinje, ekipu Breznice, u utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu prvakinja odigranoj u srijedu u Gradskom vrtu te će u subotu, 21. kolovoza, protiv belgijskog Anderlechta igrati za plasman u drugo kolo.

Osječanke su povele u 7. minuti pogotkom Kristine Nevrkle. Na 2:0 je prednost povećala Anela Lubina, a to je bio i rezultat na poluvremenu. U 53. minuti je Maja Joščak svladala gostujuću vrataricu Čabarkapu za 3:0. U završnici dvoboja Klara Kovačević je pogodila za 4:0 u 84. minuti, a 89. minuti je konačnih 5:0 postavila Lorena Balić.

Subotnja utakmica za plasman u 2. kolo kvalifikacija Lige prvakinja započet će u 21:00.