Pogledajte Danijevu majstoriju

VIDEO Leipzig ubacio pola tuceta fenjerašu: Majstorska golčina i dvije asistencije Olma, Gvardiol odradio cijelu utakmicu

RB Leipzig pregazio je Schalke 6:1 u 17. kolu Bundeslige.

Joško Gvardiol (Foto: Afp)

Hrvatski nogometni reprezentativac Joško Gvardiol odigrao je čitav susret za RB Leipzig ,koji je uvjerljivom pobjedom 6:1 (4:0) na gostovanju kod Schalkea 04 u prvom susretu 17. kola njemačkog prvenstva privremeno stigao na drugo mjesto ljestvice.

Dvoboj je riješen već u prvih 45 minuta, nakon kojih je bilo 4:0 za RB Leipzig uz dva gola Andrea Silve (7, 44) te jedan Henrichsa (15) i Wernera (45+2).

Olmov gol pogledajte OVDJE.

U nastavku je Kozuki (56) smanjio na 4:1, ali su u završnici Olmo (83) i Poulsen (89) pogodili za konačnih 6:1.

Drugi RB Leipzig sada ima 32 boda, tri manje od vodećeg Bayerna, koji od 20:30 igra protiv Kölna, a dva više od trećeg Eintrachta, četvrtog Uniona i petog Freiburga, koji će svoje susrete 17. kola igrati u srijedu.

Schalke je posljednji sa samo devet bodova, pet manje od predzadnje Herthe.

REZULTATI 17. KOLA,

Utorak:

Schalke 04 - RB Leipzig 1:6 (Kozuki 56 / Andre Silva 7, 44, Henrichs 15, Werner 45+2, Olmo 83, Poulsen 89)