Deklasirani su

Težak poraz Nike Kovača: Wolfsburg dobio šest komada u gostima

Pobjedom protiv Wolfsburga, Borussia je smanjila prednost Bayerna na samo jedan bod.

Niko Kovač (Foto: Afp)

U posljednjem susretu 31. kola njemačke Bundeslige Borussia Dortmund je deklasirala Wolfsburg, kojeg vodi Niko Kovač, sa 6:0 približivši se vodećem Bayernu na bod zaostatka.

Pobjeda domaćina je mogla biti i uvjerljivija, no Karim Adeyemi u 65. minuti nije realizirao kazneni udarac. Borussija je pobjedu praktički osigurala već u prvom poluvremenu nakon kojeg je vodila sa 3:0 golovima Karima Adeyemija (15), Sebastiena Hallera (29) i Donyella Malena (37).

Dejan Lovren VIDEO Lovren zabio u čudesnom preokretu Lyona: Gubili su 4:1, a onda je krenuo uragan divider

U drugom dijelu domaćin je zabio još tri gola, a strijelci su bili Jude Bellingham (54, 86) i Adeyemi (59). Odličnu predstavu pružio je i Julian Brandt s tri asistencije.

Hrvatski nogometaš Bartol Franjić nije konkurirao za gostujujući sastav zbog ozljede.

Tri kola prije kraja prvenstva Bayern vodi sa 65 bodova, Borussija ima bod manje, a treći je RB Leipzig sa 57 bodova. Wolfsburg je sedmi sa 46 bodova.