sam na vrhu

Neymar srušio rekord: Tek mu je 26, a sve brazilske legende gledaju mu u leđa

Pao je rekord Kake, a sljedeća meta je Sonny Anderson.

Neymar (Foto: AFP) (Foto: Afp)

PSG je u ključnoj utakmici na svom Parku prinčeva pobijedio Liverpool 2:1 i trasirao put prema nokaut fazi, a u nezavidan položaj stavio viceprvake Europe.

Parižani su bolje otvorili utakmicu i dominirali u prvom poluvremenu te zasluženo poveli 2:0 do 37. minute. Tada je zabio Neymar, koji je pospremio odbijanac nakon udarca Edinsona Cavanija.

Neymaru je to bio 31. pogodak u Ligi prvaka, čime je prestigao Kaku i postao Brazilac s najviše golova u povijesti Lige prvaka (ne računajući pretkola).

Taj učinak ostvario je u 52 utakmice, a iza leđa je ostavio velika imena poput Rivalda na trećem mjestu (27 golova), Giovanea Elbera i Jardela (25), Juninha i Ronaldinha (18)…

Impresivan uspjeh Neymara kada se uzme u obzir da mu je tek 26 godina. Pred njim je još puno nogometa u Ligi prvaka i bilo bi pravo čudo kada ne bi dodatno ''podebljao'' svoj rekord.

Na dobrom je putu i da postane Brazilac s najviše golova uopće u Uefinim natjecanjima – trenutno je vodeći Sonny Anderson, strijelac 40 golova za Servette, Monaco, Barcelona, Lyon i Villarreal.