Tri igrača u zaleđu

Nevjerojatna odluka sudaca u BiH: Pogledajte kakav su gol priznali u 95. minuti

Borac Banja Luka i Sarajevo odigrali su odgođenu utakmicu drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac Banja Luka - Sarajevo, tri igrača u zaleđu (Foto: Screenshot)

Prvorazredni skandal dogodio se ove srijede na odgođenoj utakmici drugog kola bosanskohercegovačke Premijer lige između Borca i Sarajeva u Banjoj Luci.

Bio je to dvoboj od velike važnosti jer je u goste liderima došao trećeplasirani sastav.

Dugo je bilo 0:0, a onda je u 68. minuti Ajdin Hasić, nekadašnji veliki talent zagrebačkog Dinama, zabio za vodstvo gostiju. Sarajevo je odolijevalo napadima Borca i činilo se da će sva tri boda prema Koševu, ali onda je u 95. minuti postignut pogodak koji je zapravo skandalozan.

U jednom od brojnih pokušaja domaćina da izjednače rezultat upućen je centaršut s lijeve strane, čak trojica igrača Borca bila su u zaleđu, ali ni glavni ni pomoćni sudac, koji je to morao vidjeti, nisu se oglasili. Gol je priznat, utakmica je završila rezultatom 1:1, a Sarajlije su bile bijesne zbog takve odluke.

Bosna i Hercegovina, odnosno tamošnja Premijer liga još uvijek ne koristi VAR tehnologiju, koja bi, da je uvedena kod njih, sigurno poništila taj gol.

Cijelu situaciju pogledajte u ovom sažetku počevši od 6:40.