Nevjerojatna golijada Chelseaja i Sunderlanda

Nije bila sretna 500. premierligaška utakmica treneru Tottenhamovih nogometaša Harryju Redknappu. Njegovi puleni na White Hart Laneu nisu uspjeli pobijedili pretposljednji Hull City (0-0)...

Tottenham i Hull odigrali su bez golova. Domaći jesu dominirali, gostujući je vratar Boaz Myhill obranio nekoliko teških udaraca, no i gosti su opasno prijetili iz kontranapada. Statistika svejedno kaže da su prema Myhillu Londončani uputili 30 udaraca, od čega 11 u okvir gola, dok su gosti pucali devet puta, ali nijednom u okvir. Tottenham je loptu u posjedu imao 63% vremena. Prvi put od prve do zadnje minute jednu su utakmicu za Tottenham odigrala sva trojica Hrvata: Vedran Ćorluka, Luka Modrić i Niko Kranjčar. Najbliže je pogotku bio Modrić nakon lijepog udarca vanjskim dijelom stopala u 54. minuti. Myhill je jedva obranio.

Vodeći Chelsea pokazao se najuverljivijim ove sezone baš sada kad u kadru nema veliki dio igrača (Drogba, Kalou, Essien, Mikel) koji su otišli na Kup nacija. Na Stamford Bridgeu teško je stradao Sunderland izgubivši 7-2. Darren Bent drugi je gol za goste zabio u sudačkoj nadoknadi.
Ove su godine 5-0 igrači Carla Ancelottija 24. listopada pobijedili Blackburn, također u Londonu. Najuvjerljivija je ovo pobjeda Chelseaja od trijumfa nad Manchester Cityjem u Londonu 27. listopada 2007. godine, kada je sastav Josea Mourinha pred dvojom publikom slavio 6-0.

Po dva su gola Sunderlandu zabili Frank Lampard i Nicolas Anelka. Lampard je došao do brojke osam, a Anelka do sedmoga ovosezonskog prvenstvenog gola. Vodstvo na ljestvici najboljih strijelaca ponovno je preuzeo Wayne Rooney, koji je zabio drugi gol u domaćoj pobjedi Manchester Uniteda nad Burnleyjem 3-0. Asistirao je prije toga za prvi gol Dimitru Berbatovu u 64. minuti, da bi u 69. zabio svoj 15. ovosezonski pogodak.

Premiership, 22. kolo:
Tottenham – Hull City 0-0
Chelsea – Sunderland 7-2 (Anelka 8, 65, Malouda 17, A. Cole 22, Lampard 34, 90, Ballack 52 / Zenden 56, Bent 90)
Wolverhampton – Wigan Athletic 0-2 (McCarthy 60, N'Zogbia 73)
Manchester United – Burnley 3-0 (Berbatov 64, Rooney 69, Diouf 90)
Stoke City – Liverpool 1-1 (Huth 90 / Kyrgiakos 57)