zasuli travnjak

Neredi na velikom derbiju: Haliloviću poništena golčina, navijači prekinuli utakmicu

Gostujućim navijačima nije se svidio rezultat u velikom belgijskom derbiju.

Prekid u Liegeu (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Utakmica 4. kola Lige za prvaka belgijskog nogometnog prvenstva između Standarda iz Liegea i Anderlechta prekinuta je u 31. minuti pri vodstvu Standarda 2:0 jer su gostujućih navijača ubacivali u teren baklje i petarde.

Standard je poveo 2:0 golovima Marina (22) i Mpokua (29-11m), a takav rezultat nije se svidio navijačima Anderlechta koji su zasuli travnjak zapaljivim sredstvima.

Glavni je sudac nekoliko puta upozoravao kako će, ukoliko se neredi ne smire, prekinuti utakmicu, a kako su se gostujući navijači oglušili na ta upozorenja odlučio je prekinuti dvoboj.

Inače, Alen Halilović započeo je utakmicu u sastavu Standarda, a Ivan Santini u sastavu Anderlechta. Halilović je u šestoj minuti zabio golčinu s 25 metara, ali poništena je zbog zaleđa nakon upotrebe VAR-a.