Monstruozni Towns

Sjajna partija Hezonje, LeBron izjednačio Jordanov rekord

U vrlo zanimljivoj večeri u NBA ligi nekoliko je igrača odigralo utakmice za pamćenje.

LeBron James (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Aktualni doprvaci Cavaliersi zadržali su treće mjesto na Istoku zahvaljujući 118:105 gostujućoj pobjedi protiv Charlotte Hornetsa, a ponovno je briljirao njihov najbolji igrač LeBron James. On je predvodio Cavse sa 41 ubačajem, 10 skokova i 8 asistencija, a ovo mu je bila 866. uzastopna utakmica u ligaškom dijelu sezone u kojoj je postigao dvoznamenkast broj poena čime je izjednačio rekord Michaela Jordana.

Posljednji put James nije stigao do barem 10 poena 5. siječnja 2007. godine, a priliku da postane samostalni lider u ovoj statističkoj kategoriji imat će u petak kada će Cavsi ugostiti New Orleans Pelicanse.

Jordan je svoj niz od 866 utakmica zaredom u kojima je postigao dvoznamenkast broj koševa započeo 25. ožujka 1986., a završio 26. prosinca 2001. U međuvremenu je dva puta odlazio u mirovinu. Treći na toj listi je Kareem Abdul-Jabbar koji je u 787 utakmica zaredom od prosinca 1977. do prosinca 1987. postizao barem 10 koševa u utakmici.

U sastavu Hornetsa Kemba Walker postigao je 21 poen, a Dwight Howard je dodao 19 uz 10 skokova.
Mladi hrvatski centar u sastavu Clevelanda Ante Toni Žižić dobio je simboličnu minutažu, za jednu minutu provedenu u igri ostvario je jednu asistenciju.

Hezonja drugi strijelac Orlanda, monstruozni Towns

Jako dobru večer imao je i Mario Hezonja koji je u 104:111 domaćem porazu Orlando Magica postigao 23 koša (šut za dva 6-11, trica 2-6, slobodna bacanja 5-5) uz 7 skokova, 3 asistencije i 1 osvojenu loptu za 35 minuta provedenih u igri. Hezonja je bio drugi strijelac Orlanda, iza Crnogorca Nikole Vučevića koji je utamicu završio sa 24 koša i 15 skokova, dok je u sastavu Brooklyna čak sedam igrača postiglo dvoznamenkast broj poena, a najbolji je bio D'Angelo Russell sa 16 poena i 12 asistencija.

Ni Orlando, koji je na omjeru 22-52, niti Brooklyn, koji je na 24-51, neće ove sezone nastupiti u doigravanju.

Nevažnu utakmicu odigrali su i Los Angeles Lakersi i Dallas Mavericksi, a na kraju su sa 103:93 bolji bili domaći Lakersi za koje je Ivica Zubac igrao 8 minuta i za to vrijeme ostvario 3 skoka, 2 blokade te po 1 asistenciju i osvojenu loptu, ali nije uputio niti jedan šut prema suparničkom obruču. Najbolji kod Lakersa bili su Brook Lopez sa 22 koša i Julius Randle sa 20 poena i 10 skokova, dok je Harrison Barnes ubacio 17 za Mavse.

Lakersi su sada na 33-41, a Mavsi na 23-52.

Phoenix Sunsi izgubili su 13. utakmicu zaredom i sada su uvjerljivo posljednja momčad lige, u srijedu su bolji od njih bili Los Angeles Clippersi sa 111:99, a mladi hrvatski igrač u redovima Sunsa Dragan Bender odigrao je još jednu skromnu partiju. On je za 18 minuta provedenih u igri postigao 2 koša (šut za dva 1-2, trica 0-3) uz 1 skok i 2 asistencije. Najefikasniji kod Sunsa bio je Tyler Ulis sa 23 poena, dok je Tobias Harris sa 27 koševa predvodio Clipperse koji se još uvijek nadaju plasmanu u doigravanje.

Sunsi su sada na omjeru 19-57 i jedna su momčad sa 20 ili manje pobjeda ove sezone, dok su Clippersi deveta momčad Zapada sa 41-34, osmi Utah Jazz, koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje je na 42-33.

Monstruoznu partiju u srijedu pružio je Karl-Anthony Towns u dresu Minnesota Timberwolvesa. On je u 126:114 domaćoj pobjedi svoje momčadi protiv Atlanta Hawksa postigao čak 56 poena uz 15 skokova. Wolvesi su sada sedmi na Zapadu sa 43-33, dok je Atlanta sa 21-54 na dnu Istoka.